Nowe oznakowanie tras rowerowych w Katowicach. To kolejny etap wdrażania SIM

W Katowicach pojawia się nowe oznakowanie tras rowerowych - słupki oraz tablice informacyjne. To kolejny element Systemu Informacji Miejskiej.

Od kilku tygodni w Katowicach pojawia się nowe oznakowanie tras rowerowych. To słupki z oznaczeniami poszczególnych tras, a także tablice, na których znajdują się m.in. wiadomości o wybranych atrakcjach na danej trasie, a także kody QR, które odsyłają do dodatkowych informacji.

Jak podaje strona internetowa Urzędu Miasta Katowice, przez miasto przebiega dziesięć tras rowerowych. Pięć z nich są częścią projektu "Rowerem po Śląsku". To "1" (Katowice - Tychy - Pszczyna - Bielsko-Biała - Milówka) oraz "2" (Katowice - Orzesze - Rybnik - Racibórz - Knurów), "3" (Gliwice - Zabrze - Makoszowy - Ruda-Śląska - Halemba - Katowice) i "5" (Katowice-Częstochowa). Pozostałe przebiegają wyłącznie wewnątrz Katowic. Szczegółowe informacje i mapę znajdziecie KLIKAJĄC TUTAJ.

- Oznakowanie tras rowerowych to część wprowadzanego w Katowicach Systemu Informacji Miejskiej (...) Wdrażanie SIM potrwa do końca kwietnia i wykonywane jest na drogach oraz terenach miejskich w zakresie numeracji budynków, nazw ulic, systemów dla pieszych i rowerów - informuje Sandra Hajduk, rzeczniczka UM Katowice.

Wstępne szacunki mówiły, że wdrożenie Systemu Informacji Miejskiej w Katowicach może kosztować ponad 11 mln złotych.

Operacja bariatryczna katowice

Może Cię zainteresować:

17-latka ważyła 135 kg. Jedna operacja resekcji żołądka nie pomogła. Lekarze z Katowic zastosowali, jako pierwsi w Polsce, metodę gastric bypass

Autor: Katarzyna Pachelska

08/03/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon