Nowe sklepy w parku handlowym Fabryka Park, w tym pierwszy w Katowicach Woolworth

Nowy park handlowy w Katowicach - Fabryka Park - szykuje się do otwarcia nowych sklepów. Wśród nich będzie pierwszy w mieście punkt sieci, która dopiero niedawno wkroczyła do Polski.

Park handlowy Fabryka Park rozpoczął działalność w grudniu 2023 roku. Znajduje się w dzielnicy Piotrowice w Katowicach, przy ul. Armii Krajowej, niedaleko Ronda Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wśród pierwszych najemców znalazły się:

  • dyskonty niespożywcze Action i TEDi,
  • salon z artykułami wyposażania wnętrz Jysk,
  • sklep z produktami spożywczymi, drogeryjnymi i dekoracyjnymi Dealz,
  • sklep zoologiczny Maxi Zoo,
  • drogeria Rossmann,
  • punkt optyczny Ziko Optyk,
  • sklep z tradycyjnymi, lokalnymi produktami Bacówka.

W lutym 2024 r. do tego grona dołączą kolejne marki. Na wtorek 13 lutego otwarcie zaplanował sklep z odzieżą i produktami dla domu Pepco, natomiast 29 lutego do parku wprowadzi się sklep RTV i AGD Media Expert. Wkrótce swój punkt uruchomi też Piekarnia Ciastkarnia KŁOS.

Pierwszy sklep Woolworth w Katowicach powstanie w Fabryka Park

Inwestor podpisał również umowę z niemiecką siecią dyskontów i domów towarowych Woolworth, która w 2023 roku rozpoczęła ekspansję na polski rynek – marka uruchomi w Fabryce Park swoją pierwszą placówkę w Katowicach.

Aktualnie prowadzone są rozmowy z kolejnymi potencjalnymi najemcami. Strategię komercyjną przygotowała firma REALM, która odpowiada także za komercjalizację obiektu.

– Od momentu otwarcia pierwszych sklepów, w grudniu 2023 roku, Fabryka Park cieszy się niesłabnącą popularnością wśród klientów. Zainteresowanie wzbudzają nowe sklepy oraz punkty handlowe i usługowe, które otwierają swoje drzwi w projekcie: Pepco, Media Expert czy piekarnia Kłos. Poszerzająca się oferta umacnia pozycję Fabryki Park, tym bardziej, że do grona najemców dołączy niebawem sieć Woolworth, która zadebiutuje w Katowicach. Finalizacja aktualnie prowadzonych rozmów z nowymi markami w niedługim czasie pozwoli nam zakończyć proces komercjalizacji, a jednocześnie poszerzyć asortymentowo ofertę parku dla klientów – podkreśla Piotr Kret, prezes zarządu REALM.

Projekt parku handlowego nagrodzono w konkursie

Wyjątkowość Fabryki Park, której projekt przygotowała pracownia Plus8 Architekci, doceniono w konkursie Property Design Awards 2024. Nagradza on najlepsze projekty komercyjne i publiczne w Polsce, oddane do użytku do końca 2023 roku. Statuetkę za zwycięstwo w kategorii „centrum handlowe” wręczono podczas uroczystej gali zorganizowanej w ramach VIII edycji 4 Design Days w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

– Ta nagroda cieszy nas szczególnie, ponieważ o jej przyznaniu zdecydowało nie tylko jury, ale i internauci. Fabrykę Park tworzymy z myślą o komforcie i zadowoleniu mieszkańców, w czym pomaga nam doskonała kontrola nad funkcjonowaniem obiektu, ponieważ nie tylko jesteśmy jego inwestorem, ale również objęliśmy funkcję zarządcy – mówi Jarosław Łysik, manager ds. obrotu nieruchomościami w TDJ Estate. – Zależało nam, by park wyróżniał prosty, elegancki design, a oferowany asortyment był różnorodny. Poprzez nawiązywanie współpracy z markami reprezentującymi różne branże sprawiamy, że to miejsce jest atrakcyjne dla naszych klientów – dodaje Jarosław Łysik.

Park handlowy obejmuje trzy budynki połączone ogólnodostępnym parkingiem, z którego można bezpośrednio dostać się do poszczególnych sklepów. Na działce obok powstał hipermarket Kaufland. Lokalizacja parku handlowego w pobliżu Centrum Przesiadkowego Brynów, stacji kolejowej Katowice Piotrowice, a także przystanku autobusowego Piotrowice Fabryka Maszyn umożliwia wygodny dojazd komunikacją miejską.

Fabryka Park to inwestycja TDJ Estate – dewelopera odpowiedzialnego m.in. za realizację biurowców .KTW tuż obok ikonicznego Spodka czy Pierwszej Dzielnicy, która powstaje w sąsiedztwie katowickiej Strefy Kultury. Docelowo centrum handlowo-usługowe zajmie powierzchnię 6 ha. Obecnie trwają prace projektowe nad zagospodarowaniem pozostałej części terenu.

Fabryka park katowice 06

Może Cię zainteresować:

Katowice. Nowy park handlowy Fabryka Park w Piotrowicach już działa. Promocje na otwarcie w wielu sklepach

Autor: Katarzyna Pachelska

15/12/2023

Komu hummus katowice zamyka sie 01

Może Cię zainteresować:

Katowice. Lubiana restauracja wegetariańska i wegańska Komu Hummus? zostanie zamknięta

Autor: Katarzyna Pachelska

29/01/2024

Myslowicka katowice droga rowerowa

Może Cię zainteresować:

Kolejne inwestycje rowerowe w Katowicach. W Giszowcu, Śródmieściu i w Brynowie

Autor: Redakcja

06/02/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon