Katowice. Nowy park handlowy Fabryka Park w Piotrowicach już działa. Promocje na otwarcie w wielu sklepach

Nowy park handlowy w Katowicach - Fabryka Park, który powstał na terenach Famuru w Piotrowicach, już został otwarty. Co prawda pierwszy sklep działa już od tygodnia, ale reszta z tych, które są już gotowe, została otwarta dzisiaj, w piątek 15 grudnia 2023 r. Sklepy przygotowały promocje z okazji startu działalności w tym miejscu.

Park handlowy Fabryka Park nawiązuje nazwą do poprzemysłowego charakteru terenu u zbiegu ul. Kościuszki i Armii Krajowej. Działka należała kiedyś do przedsiębiorstwa produkującego maszyny górnicze - Famuru. Famur dalej działa, ale już na mniejszym terenie niż kiedyś (dziś ma hale tuż przy Fabryka Parku oraz nieduży biurowiec bliżej Ronda Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy).

Park handlowy Fabryka Park w Katowicach już otwarty

Na terenie po Famurze powstał nie tylko park handlowy Fabryka Park, ale również trzeci w Katowicach market Kaufland. Więcej o nim: Nowy market Kaufland w Katowicach już otwarty. Ma dużą ladę z wędlinami i serem, bo "Ślązacy lubią kupować w ten sposób"

Park handlowy Fabryka Park - czyli taki rodzaj centrum handlowego, w którym wejścia do sklepów znajdują się od strony parkingu, czyli każdy sklep ma osobne - otwiera się na raty. Tydzień temu, 7 grudnia, jako pierwszy na zakupy zaprosił sklep Action.

Dziś, 15 grudnia 2023 r., otwarto w Fabryka Park sklepy i punkty usługowe:

  • Ziko Optyk,
  • Bacówka - delikatesy,
  • Tedi,
  • Dealz,
  • Maxi Zoo,
  • Rossmann,
  • Jysk.

Promocje z okazji otwarcia Fabryka Park

Niektóre ze sklepów przygotowały promocje i rabaty z okazji otwarcia. Jysk proponuje rabat 25 proc. na wszystko (też na rzeczy przecenione), pod warunkiem zakupu przynajmniej dwóch rzeczy plus sporo produktów jest przecenionych - przykłady znajdziecie w naszej galerii zdjęć. Maxi Zoo oferuje w dniach 15-17 grudnia 20 proc. rabatu na cały asortyment, pod warunkiem zakupu co najmniej 2 rzeczy. Ziko Optyk ma promocję "wszystkie okulary za pół ceny" i badanie wzroku gratis. Tedi daje 30 proc. rabatu na wszystkie artykuły dekoracyjne LED.

Kilka lokali w większej części jeszcze nie jest zagospodarowanych, mniejsza też czeka na urządzenie. Mają tu jeszcze być sklepy Pepco, piekarnia Kłos i elektromarket Media Expert.

Docelowo centrum handlowo-usługowe zajmie powierzchnię 6 ha. Obecnie trwają prace projektowe nad zagospodarowaniem pozostałej części terenu, który poszerzy ofertę retail parku.

Carrefour galeria katowicka 08

Może Cię zainteresować:

Carrefour zastąpił Stokrotkę w Galerii Katowickiej. Jest w nim m.in.... asortyment wielkomiejski

Autor: Katarzyna Pachelska

06/12/2023

Kamienica katowice rynek mcdonalds 01

Może Cię zainteresować:

W kamienicy przy Rynku w Katowicach ma powstać duża restauracja McDonald's. Sklep z tkaninami musi się wynieść

Autor: Katarzyna Pachelska

12/12/2023

Supersam katowice po modernizacji 05

Może Cię zainteresować:

Zakończyła się przebudowa Supersamu w Katowicach. To już nie centrum handlowe, a biurowiec ze sklepami

Autor: Katarzyna Pachelska

16/11/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon