Nowy najemca w Global Office Park w Katowicach. To UPC Polska

Cavatina Holding ogłosiła nazwę nowego najemcy budowanych w centrum Katowic biurowców Global Office Park. To firma UPC Polska, która zajmie kilka pięter.

Dwie wieże biurowe Global Office Park powstają w centrum Katowic, w kwartale ulic Mickiewicza, Sobieskiego, Dąbrówki i Zabrskiej. Budowa jest już bardzo zaawansowana, wieże osiągnęły już docelową wysokość. Są wyższe niż pobliskie wieże Stalexportu. Wkrótce zacznie się budowa trzeciej, nieco niższej wieży z mieszkaniami na wynajem. Inwestor przewiduje oddanie wież biurowych do użytku w II i III kwartale 2022 r.

Wieże osiągnęły już docelową wysokość

Wszystkie budynki Global Office Park są osadzone na wspólnym 5-kondygnacyjnym podium, w którym znajdą się liczne lokale gastronomiczne, handlowe i usługowe.

Naprzeciwko wielofunkcyjnego kompleksu stanął również klasyczny w formie, 6-kondygnacyjny budynek biurowy liczący ponad 4 tys. mkw. powierzchni do pracy.

To inwestycja polskiej firmy Cavatina Holding. Właśnie ogłosiła ona, że zawarła współpracę z nowym najemcą biur w Global Office Park.

Nowy najemca Global Office Park w Katowicach

Do grona najemców projektu Global Office Park w Katowicach dołączyła firma UPC Polska. Zajmie X, XI, XII oraz XIII piętro w budynku A1, obejmując ok. 4300 m kw powierzchni biurowej klasy A.

W sumie w biurowcach kompleksu Global Office Park będzie prawie 55,2 tys. mkw. powierzchni biurowej.
Dotychczas zawarte umowy prelet to ponad 54 proc. dostępnej powierzchni w całym kompleksie. W wieżach najwięcej miejsca zajmie ING Tech, ale podpisano umowy też z innymi koncernami.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon