Od 1 lutego 2024 r. parkowanie w Silesia City Center w Katowicach będzie płatne po 3. godzinie, ale tylko w dni robocze

Nadeszła rewolucja parkingowa w Silesia City Center w Katowicach. Od jutra, czyli od 1 lutego 2024 r., w dni powszednie zapłacimy za parkowanie na parkingach należących do galerii, jeśli pozostawimy samochód na dłużej niż 3 godziny.

Już pisaliśmy o zmianie polityki parkingowej największego śląskiego centrum handlowego,. czyli Silesia City Center w Katowicach. Dzień "0" nadejdzie już jutro, w czwartek 1 lutego 2024 r.

Co się zmieni w parkowaniu na terenie Silesia City Center?

- Od 1 lutego 2024 r. w Centrum Handlowym Silesia City Center wprowadzony zostanie system zarządzania dostępnością parkingu. Zgodnie z nowymi zasadami, w dni robocze parking na terenie Silesii City Center będzie dostępny bez opłat do 3 godzin. Co ważne, w weekend postój na parkingu SCC będzie bezpłatny w godzinach otwarcia Centrum. System parkingowy będzie zarządzany przez firmę APCOA - potwierdza nasze wcześniejsze informacje Dominika Bogusz, Marketing Manager Silesia City Center.

Tylko pierwsze 3 godziny parkowania będą za darmo. Później - 4, 5 i 6 godzina będą kosztować 5 zł za godzinę, od 7 godziny - 10 zł za godzinę. Nie będzie szlabanów, tylko system APCOA, znany z marketów (trzeba będzie pobrać bilet w parkomacie). Opłata dodatkowa za brak ważnego biletu wynosi 150 zł.

Generalnie sposób wprowadzania nowego systemu opłat w SCC jest nieskoordynowany. Nie wiadomo, co z klientami restauracji czy fitness clubu - czy będą mieć więcej godzin darmowego parkowania. Widzowie kina Cinema City mają się zgłaszać do obsługi kina i ta wpisze numer rejestracyjny do systemu, by nie musieli płacić za dodatkowe godziny. Dużo zamieszania i brak informacji na dzień przed wprowadzeniem systemu - aż dziwne, że największe centrum handlowe na Śląsku nie radzi sobie komunikacyjnie z taką, wydawałoby się, prostą sprawą. Do tej pory na profilu SCC na Facebooku nie ma żadnej informacji o wprowadzeniu płatnego parkingu. Jest ona na stronie internetowej, ale nie jako jedna z głównych aktualności, ale w zakładce "parking".

Osoby uprawnione do korzystania z miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych będą mogły parkować na terenie Centrum bezpłatnie bez ograniczeń czasowych także w dni robocze.

Można wykupić miesięczny abonament parkingowy. Zakup abonamentu możliwy jest wyłącznie za pośrednictwem aplikacji Apcoa Flow w cenie 250 zł. Pracownicy SCC dostali możliwość wykupienia abonamentu za 100 zł. Dla posiadaczy takiego abonamentu mają zostać wyznaczone specjalne miejsca na parkingach.

Zmieniają się też godziny otwarcia parkingów na terenie Silesia City Center.

Godziny otwarcia poszczególnych parkingów od 1 lutego 2024:

  • Parking A i B (poziom 0, na zewnątrz SCC): 10.00-24.00
  • Parking C (poziom -1, pod nową częścią SCC): od 9.30 do 23:00
  • Parking D (parking strzeżony, poziom -1, z boku, od strony ul. Węglowej i Baildona): od 9:30 do 1.00 w nocy
  • Parking E (pod Kauflandem, TK Maxx i Primarkiem) od 9:00 do 24:00
  • Parking F (dachowy, na poziomie +1): od 8.30 do 23:00

SCC wprowadza płatny parking, bo miejsca zajmowali pracownicy pobliskich biurowców i osiedli

Jak tłumaczy Silesia City Center, wprowadzenie opłat w dni robocze ma ukrócić tradycję zajmowania miejsc na wiele godzin na parkingach SCC przez pracowników pobliskich biurowców, które w ostatnich latach wyrosły wzdłuż ulicy Chorzowskiej jak grzyby po deszczu czy przez mieszkańców osiedla mieszkaniowego znajdującego się przy SCC.

SCC ogłosiła w liście do najemców: "Biorąc pod uwagę zmiany w bezpośrednim otoczeniu Silesia City Center, tj. budowę biurowców oraz nowych osiedli mieszkaniowych, a także politykę władz miasta w zakresie parkowania (w szczególności w ścisłym centrum Katowic) Zarządca Centrum Handlowego podjął decyzję o zmianie zasad parkowania na terenie parkingu należącego do Silesia City Center. Od 1 lutego na terenie Centrum Handlowego Silesia City Center wprowadzony zostanie system parkowania zarządzany przez firmę APCOA. Zmiana ta ma na celu zwiększenie dostępności miejsc parkingowych dla klientów Centrum w dni robocze".

Silesia city center

Może Cię zainteresować:

Silesia City Center osiągnęła pełnoletność. "SCC i inne centra handlowe to Disneylandy wysysające życie z miast" - ocenia architekt Aleksander Krajewski

Autor: Katarzyna Pachelska

18/11/2023

Silesia city center katowice

Może Cię zainteresować:

Kolejnej Silesii City Center czy Europy Centralnej nikt nam już nie wybuduje. Koniec handlowych molochów?

Autor: Katarzyna Pachelska

26/02/2023

Pizzatopia otwarcie w katowicach 2

Może Cię zainteresować:

Pizzatopia w Katowicach. Nowa pizzeria przy ul. Mariackiej zaprasza na darmową pizzę. Wielkie otwarcie w czwartek 1 lutego

Autor: Szymon Karpe

31/01/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon