12 grudnia zostanie wznowiony ruch tramwajów z Katowic do Chorzowa wzdłuż ul. Chorzowskiej

Od poniedziałku (12 grudnia) zostanie przywrócony ruch tramwajów między Katowicami a Chorzowem. W weekend, zgodnie z planem, prace prowadzone wzdłuż ul. Chorzowskiej mają zostać bowiem doprowadzone do takiego etapu, że możliwe stanie się wznowienie ruchu.

M. Wroński
Tramwaj Chorzowska Katowice

Po raz ostatni tramwaj między katowickim Rondem im. Ziętka a pętlą zachodnią przy Stadionie Śląskim przejechał w niedzielę, 20 listopada. Dzień później rozpoczęła się 3-tygodniowa przerwa w ruchu na torowiskach wzdłuż ul. Chorzowskiej.

3-tygodniowa przerwa w kursowaniu tramwajów

Tramwaje Śląskie tłumaczyły, że jest ona konieczna, by przeprowadzić prace na trzech realizowanych przez spółkę inwestycjach. W pakiecie tym znajdowało się wykonanie rozjazdów, włączających torowisko powstającej wzdłuż ulicy Grundmanna nowej linii tramwajowej w istniejącą linię, demontaż rozjazdów technologicznych i wykonanie brakujących odcinków torów na modernizowanym torowisku między ulicami Dębową a Złotą oraz prace przy modernizowanej pętli wschodniej przy Stadionie Śląskim, którą trzeba było połączyć elementami rozjazdowymi z głównym torem szlakowym. Tramwajarze przekonywali, że 3-tygodniowa przerwa w ruchu to i tak minimum.

- Aby nie przerywać ruchu tramwajowego kilkukrotnie, doprowadziliśmy do takiej koordynacji prac trzech wykonawców, by wszystkie roboty zostały wykonane podczas jednego wstrzymania ruchu – mówił wówczas Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich.

Tramwaje wracają 12 grudnia

Tramwajarze zapowiadali, że do 12 grudnia z pracami na trzech newralgicznych odcinkach uporają się na tyle, że tego dnia torowiskiem wzdłuż ul. Chorzowskiej będzie można przywrócić ruch. I tak właśnie się stanie.

Spółka potwierdza – od poniedziałku tramwaje (linie nr 0, 6, 11, 19, 23) znowu zaczną jeździć od katowickiego ronda w stronę Chorzowa (zawieszona zostanie z kolei autobusowa linia zastępcza T-6). Nie oznacza to, że wszystkie prace zostały już zakończone. Część nadal będzie prowadzona, już „pod ruchem”, później przyjdzie czas na odbiory i ewentualne poprawki, jeśli takowe będą potrzebne, ale nie będzie to już blokować przejazdu tramwajom.

Tramwaj wzdłuz ul Chorzowskiej Katowice

Może Cię zainteresować:

Na trzy tygodnie ruch tramwajów z Katowic do Chorzowa zostanie zatrzymany

Autor: Michał Wroński

16/11/2022

Katowice Grundmanna 02

Może Cię zainteresować:

Nowa linia tramwajowa w Katowicach będzie miała... 600 metrów. Tramwaj na południe na miarę naszych możliwości?

Autor: Michał Wroński

17/03/2022

Bogusław Molecki

Może Cię zainteresować:

Dr Bogusław Molecki: Na terenie Metropolii ludzie nie widzą powodu, by przenieść się z aut do transportu zbiorowego

Autor: Michał Wroński

06/12/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon