Oddaj krew! Zbiórkę krwi dla potrzebujących, rannych i chorych organizują śląscy policjanci

30 sierpnia 2022 roku przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbędzie się honorowa zbiórka krwi. Od 8.00 do 13.00 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie oczekiwać na wszystkich krwiodawców. Policjanci zapraszają do honorowego oddania krwi dla potrzebujących, rannych i chorych!

arc
Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie oczekiwać na wszystkich krwiodawców

Już 30 sierpnia od 8.00 do 13.00 kolejny raz mundurowi i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzają w tym czasie katowicką komendę, mogą honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. Od 8.00 do 13.00 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic oczekiwać będzie na parkingu przed wejściem głównym do budynku przy ul. Lompy 19.

Śląska policja gorąco zachęca zarówno policjantów, jak i krwiodawców z pozostałych zaprzyjaźnionych służb, a także wszystkich chętnych, którzy tego dnia odwiedzą komendę, do czynnego udziału w zbiórce. Ta prosta forma pomocy może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia. Pamiętajmy, że dzielenie się krwią nic nie kosztuje. Życiodajny płyn trafia do szerokiej grupy odbiorców: rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku. Jeżeli nie możesz oddać krwi 30 sierpnia 2022 roku przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach to pamiętaj, że możesz zrobić to każdego dnia w ambulansach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub w 11 siedzibach terenowych oddziałów.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon