Odpust u Babci Anny na Nikiszowcu w strugach deszczu. Ponad sto stoisk do odwiedzenia

Choć pogoda nie rozpieszcza, to mieszkańcy oraz turyści od rana odwiedzają Odpust u Babci Anny na Nikiszowcu. Choć w strugach deszczu, to można tutaj odwiedzić ponad sto stoisk z produktami artystów i rękodzielników z całej Polski.

W niedzielę, 31 lipca, o godz. 10.00 na Nikiszowcu rozpoczął się Odpust u Babci Anny. Choć pogoda nie rozpieszcza, to parkingi wokół osiedla szybko zapełniły się samochodami turystów. Przypominamy, że w czasie imprezy na Nikiszowiec można wjechać tylko i wyłącznie na podstawie specjalnej wjazdówki dla mieszkańców. Do godz. 14.00 frekwencja z powodu deszczu wydawała się być mniejsza niż w latach poprzednich, ale jak tylko opadu ustały, więcej osób pojawiło się na Placu Wyzwolenia.

Przypomnijmy, że podczas tegorocznego Opustu u Babci Anny można odwiedzić ponad sto stoisk z produktami artystów i rękodzielników z całej Polski, a także około dwudziestu stoisk z regionalnymi przysmakami i przetworami, a także odpustowymi maszketami. Specjalną ofertę przygotowały lokalne restauracje - Cafe Byfyj i Śląska Prohibicja.

Na scenie występują:

  • 13.15 - Orkiestra Dęta "Wieczorek"
  • 14.00 Chór Mieszany "Ogniwo"
  • 15.30 DJ Sergiusz Rudnik
  • 19.00 Follow Rivers

Sporym zainteresowaniem na tegorocznym Odpuście u Babci Anny cieszy się loteria, w której można wygrać m.in. vouchery na zakupy w sklepach SKI TEAM o wartości do 500 złotych oraz urządzenia RTV i AGD. Losy można kupić przed Centrum Zimbardo. Losowanie nagród o godz. 17.00.

Odpustu o Babci Anny można odwiedzić do godz. 20.00. To jedno z dwóch najpopularniejszych wydarzeń na Nikiszowcu. Pierwszy odbył się w 2009 roku i miał zwrócić uwagę na sytuację osiedla, które od tamtego czasu przeszło znaczną rewitalizację, stając się jednym z najpopularniejszych miejsc w Katowicach, a nawet na całym Górnym Śląsku.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon