Ogród Japoński w Parku Śląskim nareszcie otwarty! Co warto zobaczyć?

Ogród Japoński w Parku Śląskim po 54 latach nareszcie otwarty! Chociaż głosy są podzielone, trzeba przyznać, że robi wrażenie. Każdy musi go zobaczyć. Jest to idealne miejsce na Śląsku do wyciszenia się i spędzania wolnego czasu.

Ogród Japoński w Parku Śląskim już oficjalnie ukończony. Dzisiaj, 12 lipca inwestycja została otwarta przez premiera Mateusza Morawieckiego.

- Po 54 latach zostaje otwarta piękna inwestycja, która będzie służyła mieszkańcom Śląska. Serdecznie zapraszam tutaj mieszkańców całego kraju - mówi premier Mateusz Morawiecki.

Ogród Japoński w Parku Śląskim. Jak dojechać?

Ogród położony jest w parku Śląskim pomiędzy Halą Wystaw „Kapelusz” a Rosarium. Główną osnowę kompozycji stanowi rozbudowany układ wodny, składający się z dwupoziomowego zbiornika wodnego, strumienia oraz wodospadu. Całość systemu zaprojektowano z wykorzystaniem istniejącego ukształtowania terenu. Przy użyciu granitowych bloków wodę skierowano w dół, tworząc urokliwy wodospad.

Ogród Japoński Chorzów. Co warto zobaczyć?

Całość można podziwiać z przeszklonego tarasu widokowego. W jego pobliżu znajduje się ogród Zen, w tym miejscu można zobaczyć nieregularne głazy i roślinność, które są otoczone odnowionymi murami. W strefie placu i głównego wejścia na teren ogrodu, możemy zobaczyć jodły koreańskie, głogi pośrednie, magnolię gwiaździstą oraz odpowiednie gatunki bambusów.

Po gruntownej modernizacji Ogród Japoński zajmuje powierzchnię 12,5 tysiąca metrów kwadratowych.

- W przebudowie Parku Śląskiego, kluczowe są inwestycje, które finalnie będą służyły mieszkańcom. Ogród Japoński bez wątpienia będzie jedną z wizytówek Zielonych Płuc Śląska. Jest on iście bajkowy, nie mam przy tym wątpliwości, że szybko stanie się jednym z ulubionych miejsc odwiedzanych przez spacerowiczów - komentuje marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Premier Mateusz Morawiecki w Ogrodzie Japońskim. VIDEO

Ogród Japoński prezentuje się wspaniale! Zobacz naszą galerię zdjęć.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Seanse saunowe na katowickich basenach

Seanse saunowe na katowickich basenach

Kurtyny wodne

15 kurtyn wodnych działa w Katowicach. Sposób na upał

Lodowisko na Rynku, Katowice

Darmowe lekcje jazdy na łyżwach na lodowisku MOSiR-u

Zdjęcie Główne

Jura Krakowsko-Częstochowska - atrakcje dla każdego

Zdjęcie Główne

Poznaj fascynujący świat Papugarni Carmen w Katowicach

Budowa wodnego placu zabaw, Osiedle Tysiąclecia, Katowice

Wodny plac zabaw na Tysiącleciu ma opóźnienie