Ominął auta, jakie zatrzymały się przed przejściem dla pieszych. Potrącił nastolatkę

Inne samochody, jadące prawym pasem, zatrzymały się przed przejściem dla pieszych. Kierowca hondy na lewym pasie - nie. Potrącił 16-letnią dziewczynę.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło 25 listopada 2021 r. około godziny 16.30 w Mikołowie na DK 81, popularnej wiślance, na pasie w kierunku Żor. Już zmierzchało.

Potrącenie pieszej na przejściu w Mikołowie

Jak ustalili policjanci z drogówki, mężczyzna kierujący osobową hondą, jadąc lewym pasem, nie zauważył przechodzącej przez jezdnię pieszej. Według wstępnych ustaleń mundurowych zasadniczym błędem kierowcy był brak dostatecznej koncentracji i nieuwaga, tym bardziej że kierujący samochodami jadącymi prawem pasem zatrzymali się, by ustąpić pierwszeństwa 16-latce, mieszkance Mikołowa.

Kierowca "nikogo nie zauważył"

Nastolatka została potrącona przez hondę. Dziewczynę przewieziono do szpitala w Katowicach-Ochojcu. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ma "tylko" złamaną rękę. 45-letni kierowca hondy, jak się okazało mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, był trzeźwy. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Tłumaczył, że "nikogo nie zauważył".

Mundurowi zgodni są co do tego, że jesienne warunki drogowe bywają trudne i znacząco pogarszają komfort codziennej jazdy. Dlatego kierowcy powinni wzmóc czujność i pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon