Os. Tysiąclecia zamknięte dla samochodów w sylwestra. Zakazy wjazdu, bariery i dodatkowe patrole

Os. Tysiąclecia zostanie częściowo zamknięte dla samochodów w związku z Sylwestrową Mocą Przebojów na Stadionie Śląskim. Od strony ul. Chorzowskiej zablokowane zostaną wjazdy na i wyjazdy z osiedla. W terenie będą działać dodatkowe patrole.

ARC
Os. Tysiąclecia w Katowicach

W piątek, 31 grudnia, o godz. 19.30 na Stadionie Śląskim w Chorzowie ma rozpocząć się Sylwestrowa Moc Przebojów. Godzinę wcześniej na obiekt będą mogli zacząć wchodzić widzowie - w sumie organizatorzy przygotowują się na 40 tys. osób.

Os. Tysiąclecia częściowo zamknięte w sylwestra

- Zdaję sobie sprawę, że podczas tego typu imprez sporym problemem dla mieszkańców Os. Tysiąclecia są tysiące osób, które dojeżdżając z innych miast do stadionu zostawiają pojazdy na osiedlu, nie tylko zajmując miejsca parkingowe mieszkańców, ale także nierzadko parkują w miejscach nielegalnych, na trawnikach i zielonych skwerach - wyjaśnia Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W związku z tym Urząd Miasta Katowice zdecydował się wprowadzić tymczasową organizację ruchu na Os. Tysiąclecia.

Tymczasowa organizacja ruchu na Os. Tysiąclecia:

 • Około godz. 18.00 zamknięte zostaną wjazdy na i wyjazdy z Os. Tysiąclecia na ul. Chorzowską. - Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Autobusy i tramwaje będą kursować według harmonogramów dostępnych na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego - informuje Ewa Lipka, rzeczniczka UM Katowice. Służby ustawią nie tylko odpowiednie znaki zakazu, ale też bariery. W terenie pracować będą dodatkowe patrole.
 • 31 grudnia przy ul. Chorzowskiej na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem ustawione zostaną dodatkowe znaki zakazu zatrzymywania oraz postoju
 • Znaki zakazu zatrzymywania oraz postoju zostaną ustawione także na ul. Brackiej od strony DTŚ. - Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, informująca o odholowaniu pojazdu w przypadku naruszenia zakazu - dodaje Ewa Lipka.

Tylko 250 osób niezaszczepionych na Stadionie Śląskim

„Na teren Imprezy może wejść nie więcej niż 30 proc., a na teren płyty stadionu (miejsca stojące) nie więcej niż 250 osób niezaszczepionych lub odmawiających podania informacji o szczepieniu” - informuje Stadion Śląski.

Jak jednak ustaliliśmy, prezydent Chorzowa Andrzej Kotala wydał zgodę na przeprowadzenie imprezy masowej z udziałem nie więcej niż 250 osób zaszczepionych. Nie ma zatem mowy o limicie 30 proc. dla osób niezaszczepionych na Stadionie Śląskim.

- Decyzja została wydana na podstawie opinii sanepidu oraz wniosku organizatora. Spółka Music Company wskazywała w nim, że impreza ma być na 40 tys. osób, w tym 250 niezaszczepionych - mówi Kamil Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Chorzów. Ta decyzja jest obowiązująca - dodaje.

Kto wystąpi podczas Sylwestra na Stadionie Śląskim?

To już trzecia Sylwestrowa Moc Przebojów, która odbywa się na Stadionie Śląskim we współpracy z Polsatem. Jak zapewniają organizatorzy, uczestnicy i telewidzowie usłyszą „największe hity lat i dekad”. Z polskich gwiazd wystąpią m.in.

 • Dawid Kwiatkowski,
 • Viki Gabor,
 • Doda,
 • Cleo,
 • Danzel,
 • Bajm,
 • Paweł Domagała,
 • Ewelina Lisowska,
 • Enej.
„Z kolei z zagranicznej sceny muzycznej zobaczymy takie osobistości, jak Liz Mitchell i Dr Alban. Na scenie pojawią się również Lenka Klimentova i Rafał Maserak, którzy zaprezentują najgorętsze układy choreograficzne i zaproszą widzów na lekcję tańca” - czytamy na stronie Stadionu Śląskiego.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon