Os. Tysiąclecia zamknięte dla samochodów w sylwestra. Zakazy wjazdu, bariery i dodatkowe patrole

Os. Tysiąclecia zostanie częściowo zamknięte dla samochodów w związku z Sylwestrową Mocą Przebojów na Stadionie Śląskim. Od strony ul. Chorzowskiej zablokowane zostaną wjazdy na i wyjazdy z osiedla. W terenie będą działać dodatkowe patrole.

ARC
Os. Tysiąclecia w Katowicach

W piątek, 31 grudnia, o godz. 19.30 na Stadionie Śląskim w Chorzowie ma rozpocząć się Sylwestrowa Moc Przebojów. Godzinę wcześniej na obiekt będą mogli zacząć wchodzić widzowie - w sumie organizatorzy przygotowują się na 40 tys. osób.

Os. Tysiąclecia częściowo zamknięte w sylwestra

- Zdaję sobie sprawę, że podczas tego typu imprez sporym problemem dla mieszkańców Os. Tysiąclecia są tysiące osób, które dojeżdżając z innych miast do stadionu zostawiają pojazdy na osiedlu, nie tylko zajmując miejsca parkingowe mieszkańców, ale także nierzadko parkują w miejscach nielegalnych, na trawnikach i zielonych skwerach - wyjaśnia Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W związku z tym Urząd Miasta Katowice zdecydował się wprowadzić tymczasową organizację ruchu na Os. Tysiąclecia.

Tymczasowa organizacja ruchu na Os. Tysiąclecia:

 • Około godz. 18.00 zamknięte zostaną wjazdy na i wyjazdy z Os. Tysiąclecia na ul. Chorzowską. - Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Autobusy i tramwaje będą kursować według harmonogramów dostępnych na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego - informuje Ewa Lipka, rzeczniczka UM Katowice. Służby ustawią nie tylko odpowiednie znaki zakazu, ale też bariery. W terenie pracować będą dodatkowe patrole.
 • 31 grudnia przy ul. Chorzowskiej na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem ustawione zostaną dodatkowe znaki zakazu zatrzymywania oraz postoju
 • Znaki zakazu zatrzymywania oraz postoju zostaną ustawione także na ul. Brackiej od strony DTŚ. - Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, informująca o odholowaniu pojazdu w przypadku naruszenia zakazu - dodaje Ewa Lipka.

Tylko 250 osób niezaszczepionych na Stadionie Śląskim

„Na teren Imprezy może wejść nie więcej niż 30 proc., a na teren płyty stadionu (miejsca stojące) nie więcej niż 250 osób niezaszczepionych lub odmawiających podania informacji o szczepieniu” - informuje Stadion Śląski.

Jak jednak ustaliliśmy, prezydent Chorzowa Andrzej Kotala wydał zgodę na przeprowadzenie imprezy masowej z udziałem nie więcej niż 250 osób zaszczepionych. Nie ma zatem mowy o limicie 30 proc. dla osób niezaszczepionych na Stadionie Śląskim.

- Decyzja została wydana na podstawie opinii sanepidu oraz wniosku organizatora. Spółka Music Company wskazywała w nim, że impreza ma być na 40 tys. osób, w tym 250 niezaszczepionych - mówi Kamil Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Chorzów. Ta decyzja jest obowiązująca - dodaje.

Kto wystąpi podczas Sylwestra na Stadionie Śląskim?

To już trzecia Sylwestrowa Moc Przebojów, która odbywa się na Stadionie Śląskim we współpracy z Polsatem. Jak zapewniają organizatorzy, uczestnicy i telewidzowie usłyszą „największe hity lat i dekad”. Z polskich gwiazd wystąpią m.in.

 • Dawid Kwiatkowski,
 • Viki Gabor,
 • Doda,
 • Cleo,
 • Danzel,
 • Bajm,
 • Paweł Domagała,
 • Ewelina Lisowska,
 • Enej.
„Z kolei z zagranicznej sceny muzycznej zobaczymy takie osobistości, jak Liz Mitchell i Dr Alban. Na scenie pojawią się również Lenka Klimentova i Rafał Maserak, którzy zaprezentują najgorętsze układy choreograficzne i zaproszą widzów na lekcję tańca” - czytamy na stronie Stadionu Śląskiego.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

OI001999

Płatny parking w Strefie Kultury. Kasy już stoją

Maszyna do parkowania katowice

Maszyna do parkowania powstanie w Katowicach....

IST Katowice 3

Katowice wprowadzają Inteligentny System Transportowy

Przejazd pod Rondem, Katowice

Katowice przeznaczą 88 milionów złotych na system ITS

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Europejskie Forum Przyszłości

Europejskie Forum Przyszłości. Kiedy i gdzie?

Awf stadion slaski

Stadion Śląski i AWF Katowice współpracują....