Osiedle Dobrynów rośnie w oczach. Z ulicy Kościuszki już widać sporą konstrukcję

Osiedle Dobrynów powstaje na terenie między ulicami Kościuszki, Kolejową i Rzepakową, niedaleko Centrum Przesiadkowego Brynów. Jadąc ulicą Kościuszki od strony Mikołowa już widać konstrukcję pierwszego bloku tego osiedla. Najwyższy budynek liczy już pięć kondygnacji, drugi dwie, a ostatni – trzy.

Na osiedlu Dobrynów, które buduje w Brynowie firma TDJ Estate, najbardziej zaawansowany jest budynek A, gdzie trwa układanie filigranu nad kondygnacją +5 oraz betonowanie stropu nad tym samym piętrem. W hali garażowej zakończono prace murarskie, wykonano rampę zjazdową, a obecnie trwa wykonywanie instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej. Na parterze i kondygnacji +1 rozpoczęto prace murarskie.

Powstaje pierwszy etap osiedla Dobrynów

W części B zakończono betonowanie stropu nad kondygnacją +2. Wykonano rampę zjazdową do hali garażowej. Natomiast w lokalach usługowych na parterze trwają intensywne prace murarskie.

Segment C zyskuje trzecią już kondygnację, trwa zbrojenie oraz betonowanie ścian, równocześnie rozpoczęto szalowanie stropu nad tą kondygnacją. W lokalach zlokalizowanych na parterze budynku trwają prace murarskie. Rozpoczęto także murowanie ścian w mieszkaniach na kondygnacji 0.

Docelowo wszystkie trzy budynki będą mieć po 7 pięter. Przykładowo mieszkanie o powierzchni 65 m2 na parterze kosztuje 533 tysiące złotych. 51 m2 na 1. piętrze - 454 tysiące złotych. 93 m2 na ostatnim, 7. piętrze kosztują 866 tys. zł.

W sumie dostępnych jest jeszcze mnóstwo mieszkań, np. w bloku A na 41 mieszkań kupionych/zarezerwowanych jest 6.

Budowa osiedla zaczęła się pod koniec zimy 2022. Osiedle Dobrynów będzie się składało docelowo z 8 budynków. W sumie zaplanowano w nich 404 mieszkania, 9 lokali usługowych i klub mieszkańca. Na terenie osiedla przewidziano również zieloną strefę relaksu i aktywności.

Ma tu być wewnętrzny dziedziniec

Pierwszy etap Dobrynowa, który właśnie powstaje, zakłada realizację trzech budynków z 147 mieszkaniami i garażem podziemnym. Oferta obejmuje kawalerki, lokale 2-, 3-, 4-pokojowe oraz jeden apartament 5-pokojowy. Powierzchnia mieszkań wyniesie od 26 do 114 mkw. Do każdego lokum będzie przynależeć balkon, loggia lub ogródek.

Wyróżnikiem osiedla ma być wewnętrzny dziedziniec o powierzchni 2000 mkw., który zostanie podzielony na kilka stref aktywności. Znajdzie się w nim przestrzeń do zabaw dla najmłodszych i nieco starszych dzieci, ogródek społeczny oraz miejsce do oglądania seansów filmowych w ramach kina letniego. Całość uzupełni roślinność z drzewami, krzewami i kwiatami.

Finał prac planowany jest na III/IV kwartał 2023 roku. TDJ Estate buduje też w Katowicach drugi etap osiedla Pierwsza Dzielnica, osiedle Franciszkańskie Południe i przymierza się do startu budowy osiedla przy ul. Agnieszki/Bytkowskiej w Wełnowcu.

Co ciekawe, na działce leżącej obok terenu budowy ale bliżej Centrum Przesiadkowego Brynów, wykarczowano roślinność. Krążą plotki, że będzie tam budowane kolejne osiedle.

Tymczasem według danych z raportu „Rynek mieszkaniowy w Katowicach 2022”, przygotowanego przez ekspertów portalu RynekPierwotny.pl, średnia cena metra kwadratowego nowego mieszkania wynosi w Katowicach już ponad 10 tysięcy złotych, dokładnie 10305 zł.

Katowice

Może Cię zainteresować:

W Katowicach deweloperzy budują coraz drożej. Padła magiczna bariera 10 tys. zł za m2

Autor: Katarzyna Pachelska

16/11/2022

Ulica Agnieszki Katowice 1

Może Cię zainteresować:

Nowe osiedle na północy Katowic. Jest pozwolenie na budowę drugiego etapu przy Agnieszki/Bytkowskiej

Autor: Katarzyna Pachelska

21/09/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon