Osiedle Dobrynów rośnie w oczach. Z ulicy Kościuszki już widać sporą konstrukcję

Osiedle Dobrynów powstaje na terenie między ulicami Kościuszki, Kolejową i Rzepakową, niedaleko Centrum Przesiadkowego Brynów. Jadąc ulicą Kościuszki od strony Mikołowa już widać konstrukcję pierwszego bloku tego osiedla. Najwyższy budynek liczy już pięć kondygnacji, drugi dwie, a ostatni – trzy.

Na osiedlu Dobrynów, które buduje w Brynowie firma TDJ Estate, najbardziej zaawansowany jest budynek A, gdzie trwa układanie filigranu nad kondygnacją +5 oraz betonowanie stropu nad tym samym piętrem. W hali garażowej zakończono prace murarskie, wykonano rampę zjazdową, a obecnie trwa wykonywanie instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej. Na parterze i kondygnacji +1 rozpoczęto prace murarskie.

Powstaje pierwszy etap osiedla Dobrynów

W części B zakończono betonowanie stropu nad kondygnacją +2. Wykonano rampę zjazdową do hali garażowej. Natomiast w lokalach usługowych na parterze trwają intensywne prace murarskie.

Segment C zyskuje trzecią już kondygnację, trwa zbrojenie oraz betonowanie ścian, równocześnie rozpoczęto szalowanie stropu nad tą kondygnacją. W lokalach zlokalizowanych na parterze budynku trwają prace murarskie. Rozpoczęto także murowanie ścian w mieszkaniach na kondygnacji 0.

Docelowo wszystkie trzy budynki będą mieć po 7 pięter. Przykładowo mieszkanie o powierzchni 65 m2 na parterze kosztuje 533 tysiące złotych. 51 m2 na 1. piętrze - 454 tysiące złotych. 93 m2 na ostatnim, 7. piętrze kosztują 866 tys. zł.

W sumie dostępnych jest jeszcze mnóstwo mieszkań, np. w bloku A na 41 mieszkań kupionych/zarezerwowanych jest 6.

Budowa osiedla zaczęła się pod koniec zimy 2022. Osiedle Dobrynów będzie się składało docelowo z 8 budynków. W sumie zaplanowano w nich 404 mieszkania, 9 lokali usługowych i klub mieszkańca. Na terenie osiedla przewidziano również zieloną strefę relaksu i aktywności.

Ma tu być wewnętrzny dziedziniec

Pierwszy etap Dobrynowa, który właśnie powstaje, zakłada realizację trzech budynków z 147 mieszkaniami i garażem podziemnym. Oferta obejmuje kawalerki, lokale 2-, 3-, 4-pokojowe oraz jeden apartament 5-pokojowy. Powierzchnia mieszkań wyniesie od 26 do 114 mkw. Do każdego lokum będzie przynależeć balkon, loggia lub ogródek.

Wyróżnikiem osiedla ma być wewnętrzny dziedziniec o powierzchni 2000 mkw., który zostanie podzielony na kilka stref aktywności. Znajdzie się w nim przestrzeń do zabaw dla najmłodszych i nieco starszych dzieci, ogródek społeczny oraz miejsce do oglądania seansów filmowych w ramach kina letniego. Całość uzupełni roślinność z drzewami, krzewami i kwiatami.

Finał prac planowany jest na III/IV kwartał 2023 roku. TDJ Estate buduje też w Katowicach drugi etap osiedla Pierwsza Dzielnica, osiedle Franciszkańskie Południe i przymierza się do startu budowy osiedla przy ul. Agnieszki/Bytkowskiej w Wełnowcu.

Co ciekawe, na działce leżącej obok terenu budowy ale bliżej Centrum Przesiadkowego Brynów, wykarczowano roślinność. Krążą plotki, że będzie tam budowane kolejne osiedle.

Tymczasem według danych z raportu „Rynek mieszkaniowy w Katowicach 2022”, przygotowanego przez ekspertów portalu RynekPierwotny.pl, średnia cena metra kwadratowego nowego mieszkania wynosi w Katowicach już ponad 10 tysięcy złotych, dokładnie 10305 zł.

Katowice

Może Cię zainteresować:

W Katowicach deweloperzy budują coraz drożej. Padła magiczna bariera 10 tys. zł za m2

Autor: Katarzyna Pachelska

16/11/2022

Ulica Agnieszki Katowice 1

Może Cię zainteresować:

Nowe osiedle na północy Katowic. Jest pozwolenie na budowę drugiego etapu przy Agnieszki/Bytkowskiej

Autor: Katarzyna Pachelska

21/09/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ulica Agnieszki Katowice 1

Nowe osiedle na północy Katowic. Jest pozwolenie na budowę

Wizualizacje osiedla

KTBS dostał pozwolenie na budowę nowego osiedla w Katowicach

Okolice ul. Hierowskiego Katowice

Mieszkańcy Kostuchny protestują przeciwko wieżowcom

Budowa osiedla Atal Sky+

Pierwszy budynek na osiedlu Atal Sky+ już stoi. Ma 14 pięter

Ulica Agnieszki Katowice 2

Nowe osiedle na północy Katowic. Na razie trzy bloki

Osiedle Franciszkańskie, Katowice

1000 mieszkań, 21 bloków. Finał budowy Os. Franciszkańskiego

Miejsce budowy nowego osiedla przy ul. Agnieszki, Katowice

Nowe osiedle na 700 mieszkań powstanie w Katowicach