Nowe osiedle na północy Katowic. Jest pozwolenie na budowę drugiego etapu przy Agnieszki/Bytkowskiej

Choć spółka TDJ Estate dostała już dwa pozwolenia na budowę pierwszych etapów nowego osiedla przy ulicy Agnieszki i Bytkowskiej w dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec, prace na działce po dawnej jednostce wojskowej jeszcze się nie zaczęły.

Katarzyna Pachelska/24kato.pl
Ulica Agnieszki Katowice 1

Nowe osiedle śląskiej firmy deweloperskiej TDJ Estate ma powstać na sporym, dziś zalesionym samosiejkami terenie po dawnej jednostce wojskowej, w miejscu, gdzie kończy się ulica Agnieszki a rozpoczyna ul. Bytkowska, prowadząca do Siemianowic Śląskich. To dzielnica Wełnowiec-Józefowiec.

Apartamentowce na terenie dawnej jednostki wojskowej

Na razie nie jest znana nazwa osiedla, ale TDJ Estate powołało spółkę celową do jego budowy pod nazwą Agnieszki Sp. z o.o., więc być może osiedle będzie się właśnie tak nazywać.

Plany TDJ Estate, należącego do jednego z najbogatszych Polaków, Ślązaka Tomasza Domogały, dotyczące terenu po dawnej jednostce wojskowej są dość śmiałe.

Osiedle ma składać się z 6 budynków wielorodzinnych z parkingami podziemnymi, w których ma się znaleźć w sumie 700 mieszkań.

W grudniu 2021 roku Agnieszki Sp. z o.o. wystąpiła do miasta Katowice z wnioskiem o udzielenie pozwolenia na budowę pierwszego etapu osiedla - jednego budynku wielorodzinnego przy ul. Bytkowskiej/Agnieszki. Pozwolenie takowe uzyskała.

- Pierwsza faza projektu będzie się składała z jednego budynku, w którym znajdzie się łącznie 115 mieszkań oraz 6 lokali usługowych - mówiła w lipcu 2022 r. Katarzyna Pudłowska., Marketing Team Leader w TDJ.

Budowa ma się zacząć jeszcze w 2022 roku

Jeszcze nie zaczęła się budowa pierwszego etapu, a spółka 14 lipca 2022 roku wystąpiła do Katowic o pozwolenie na budowę drugiego etapu. Pozytywna decyzja miasta zapadła dość szybko, bo już 8 września 2022 r.

Drugi etap osiedla Agnieszki będzie większy niż pierwszy, ma się składać z dwóch budynków, w sumie z 235 mieszkaniami.

W sumie TDJ Estate ma już więc pozwolenia na budowę połowy z planowanych tu sześciu budynków wielorodzinnych.

Rozpoczęcie prac budowlanych na osiedlu przy ul. Agnieszki planowane było na początku roku na trzeci kwartał 2022 roku, więc tuż-tuż. Budowa całości ma potrwać około pięciu lat.

TDJ Estate to jeden z najbardziej widocznych w Katowicach deweloperów. Obecnie buduje drugi etap osiedla Pierwsza Dzielnica w Bogucicach, drugi etap osiedla Franciszkańskie Południe w Ligocie oraz zaczął nową inwestycję w Brynowie, niedaleko Centrum Przesiadkowego - Dobrynów.

Pierwsza Dzielnica w Katowicach. II etap. Wizualizacje

Może Cię zainteresować:

16-piętrowe bloki na osiedlu Pierwsza Dzielnica. Budowa już się zaczęła. Od 10 tys. złotych za m2

Autor: Katarzyna Pachelska

09/11/2021

Atal Olimpijska Katowice 7

Może Cię zainteresować:

Najdroższe (nawet za 2 mln zł) apartamenty w najwyższym budynku Atal Olimpijska już zarezerwowane albo kupione

Autor: Katarzyna Pachelska

26/07/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon