Oskarżony o podwójne zabójstwo matki i córki z Częstochowy Krzysztof R. trafi do aresztu

Krzysztof R. usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa w związku z zaginięciem matki i córki z Częstochowy. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Policja prosi o pomoc osoby, które widziały forda focusa o numerze rejestracyjnym SC1836F.

Zarówno śledczy z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe, jak i Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, zdawkowo informują o sprawie zaginięcia 45-letniej Aleksandry Wieczorek i jej 15-letniej córki Oliwii.

Wiadomo, że matka i córka opuściły mieszkanie w niejasnych okolicznościach. Rodzina straciła kontakt z 45-letnią Aleksandrą w środę, a z 15-letnią Oliwią w czwartek (9-10 lutego). Komunikat o poszukiwaniach opublikowano w sobotę (12 lutego).

Mundurowi przeczesali teren wokół ogródków działkowych przy ul. Żyznej, gdzie ostatni raz widziana była Aleksandra Wieczorek. W poszukiwaniach udział wzięli m.in. przewodnicy z psami z Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Ryszard R. oskarżony o podwójne zabójstwo

Już w niedzielę, 13 lutego, kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zatrzymali 52-letniego Krzysztofa R., który znał zaginione. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego mężczyzna usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa, za co grozi mu kara dożywotniego więzienia.

W środę, 16 lutego, na wniosek Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe podjęto decyzję o tymczasowym aresztowaniu Ryszarda R. na trzy miesiące.

Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach

Postawienie zarzutów i aresztowanie Krzysztofa R. nie oznacza, że zakończono poszukiwania Aleksandry i Oliwii Wieczorek. Nadal prowadzone są czynności, które mają wskazać, gdzie znajdują się matka i córka.

- Apelujemy do osób, które wieczorem lub w nocy z 10 na 11 lutego widziały osoby poruszające się samochodem osobowym marki Ford Focus o numerze rejestracyjnym SC1836F, o kontakt - informuje Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. - Każdy kto posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie lub nagranie z kamery samochodowej z takim autem, proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji pod numerem 112 lub 997 - dodaje.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon