Ośrodek sportowy "Rapid" w Koszutce już po modernizacji. Kosztowała 3,7 mln zł. Jest tu m.in. nowa sztuczna trawa

MOSiR
Odnowiony kompleks "Rapid" w Koszutce, Katowice

12 stycznia 2022 r. odbył się mecz piłkarski inaugurujący nowy etap w działalności ośrodka sportowego "Rapid" przy ul. Stęślickiego w dzielnicy Koszutka. Obiekt przeszedł gruntowną modernizację.

Zakończyła się modernizacja ośrodka sportowego „Rapid”. Odnowiony „Rapid” to przede wszystkim blisko 10 tys. m2 nowej sztucznej trawy, a do tego nowe oświetlenie, nagłośnienie, monitoring, piłkochwyty, ławki rezerwowych. To kolejna inwestycji w rozwój infrastruktury sportowej w Katowicach. 

Odnowiony kompleks sportowy w dzielnicy Koszutka

– Zależy nam na tym, by katowiczanie mieli coraz więcej możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu, dlatego inwestujemy w rozbudowę i unowocześnianie miejskiej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Powstały już dwa baseny, a budowa trzeciego, w Zadolu powoli dobiega końca. Podobnie jak budowa wielofunkcyjnego obiektu sportowego w miejscu dawnego „Kolejarza”. Bardzo cieszę się, że mieszkańcy centrum i północnych dzielnic naszego miasta będą mogli korzystać z odnowionego kompleksu „Rapid” na Koszutce – podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Kompleks boisk „Rapid” przy ul. Stęślickiego, był jednym z pierwszych miejskich obiektów sportowych, który wszedł w XXI wiek. Stało się to za sprawą gruntownego remontu przeprowadzonego w 2006 roku, w trakcie którego obiekt zyskał nowe trybuny, oświetlenie i przede wszystkim sztuczną nawierzchnię. Ta ostatnia była na ówczesne czasy czymś absolutnie nowatorskim i pozwalała na korzystanie z obiektu praktycznie bez ograniczeń.

Najpopularniejsze boisko w mieście

Przez wiele lat „Rapid” był najpopularniejszym boiskiem piłkarskim w mieście. Regularnie korzystało z niego rocznie ponad 70 tys. osób. Sezon najczęściej zaczynał się w lutym i kończył w grudniu, a jupitery każdego dnia gasły po godzinie 22.00 – mówi Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach, który jest zarządcą obiektu. – Tak szaleńcza eksploatacja spowodowała, że w ostatnich latach jakość nawierzchni pozostawiała już wiele do życzenia. Dlatego konieczna była gruntowna modernizacja obiektu – dodaje.

Ostateczny koszt modernizacji wyniósł 3,7 mln zł. W ramach tych środków zrealizowano m.in.

  • wymianę blisko 10 tys. m2 sztucznej nawierzchni dwóch boisk do piłki nożnej, 
  • montaż nowego oświetlenia o mocy prawie 400 luksów, 
  • montaż zupełnie nowych systemów nagłośnienia i monitoringu,
  • montaż piłkochwytów

Inauguracją zmodernizowanego boiska był mecz, w którym wzięła udział drużyna Miasta Katowice (w składzie m.in. wiceprezydent Waldemar Bojarun, naczelnicy, prezes GKS-u Katowice Marek Szczerbowski i radni), która zmierzyła się występującą w Ekstralidze Kobiet drużyną GKS-u Katowice. Mecz odbył się w środę, 12 stycznia 2022 roku o godz. 16.00.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Jan Furtok mural

Powstał mural z legendą GKS-u Katowice

I Śląskie Zawody Balonów na ogrzane powietrze

Kolorowe balony nad Katowicami

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Odkryj magiczny Szydłów, zwany stolicą śliwki!

Plac Mozaikowy przy hali Kapelusz, Park Śląski

Park Śląski. Plac za Kapeluszem został odnowiony

Koleje Śląskie

Koleje Śląskie zapraszają do wakacyjnych podróży pociągiem!

Budowa wodnego placu zabaw, Osiedle Tysiąclecia, Katowice

Wodny plac zabaw na Tysiącleciu ma opóźnienie