Ośrodek sportowy "Rapid" w Koszutce już po modernizacji. Kosztowała 3,7 mln zł. Jest tu m.in. nowa sztuczna trawa

12 stycznia 2022 r. odbył się mecz piłkarski inaugurujący nowy etap w działalności ośrodka sportowego "Rapid" przy ul. Stęślickiego w dzielnicy Koszutka. Obiekt przeszedł gruntowną modernizację.

MOSiR
Odnowiony kompleks "Rapid" w Koszutce, Katowice

Zakończyła się modernizacja ośrodka sportowego „Rapid”. Odnowiony „Rapid” to przede wszystkim blisko 10 tys. m2 nowej sztucznej trawy, a do tego nowe oświetlenie, nagłośnienie, monitoring, piłkochwyty, ławki rezerwowych. To kolejna inwestycji w rozwój infrastruktury sportowej w Katowicach.

Odnowiony kompleks sportowy w dzielnicy Koszutka

– Zależy nam na tym, by katowiczanie mieli coraz więcej możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu, dlatego inwestujemy w rozbudowę i unowocześnianie miejskiej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Powstały już dwa baseny, a budowa trzeciego, w Zadolu powoli dobiega końca. Podobnie jak budowa wielofunkcyjnego obiektu sportowego w miejscu dawnego „Kolejarza”. Bardzo cieszę się, że mieszkańcy centrum i północnych dzielnic naszego miasta będą mogli korzystać z odnowionego kompleksu „Rapid” na Koszutce – podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Kompleks boisk „Rapid” przy ul. Stęślickiego, był jednym z pierwszych miejskich obiektów sportowych, który wszedł w XXI wiek. Stało się to za sprawą gruntownego remontu przeprowadzonego w 2006 roku, w trakcie którego obiekt zyskał nowe trybuny, oświetlenie i przede wszystkim sztuczną nawierzchnię. Ta ostatnia była na ówczesne czasy czymś absolutnie nowatorskim i pozwalała na korzystanie z obiektu praktycznie bez ograniczeń.

Najpopularniejsze boisko w mieście

Przez wiele lat „Rapid” był najpopularniejszym boiskiem piłkarskim w mieście. Regularnie korzystało z niego rocznie ponad 70 tys. osób. Sezon najczęściej zaczynał się w lutym i kończył w grudniu, a jupitery każdego dnia gasły po godzinie 22.00 – mówi Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach, który jest zarządcą obiektu. – Tak szaleńcza eksploatacja spowodowała, że w ostatnich latach jakość nawierzchni pozostawiała już wiele do życzenia. Dlatego konieczna była gruntowna modernizacja obiektu – dodaje.

Ostateczny koszt modernizacji wyniósł 3,7 mln zł. W ramach tych środków zrealizowano m.in.

  • wymianę blisko 10 tys. m2 sztucznej nawierzchni dwóch boisk do piłki nożnej,
  • montaż nowego oświetlenia o mocy prawie 400 luksów,
  • montaż zupełnie nowych systemów nagłośnienia i monitoringu,
  • montaż piłkochwytów

Inauguracją zmodernizowanego boiska był mecz, w którym wzięła udział drużyna Miasta Katowice (w składzie m.in. wiceprezydent Waldemar Bojarun, naczelnicy, prezes GKS-u Katowice Marek Szczerbowski i radni), która zmierzyła się występującą w Ekstralidze Kobiet drużyną GKS-u Katowice. Mecz odbył się w środę, 12 stycznia 2022 roku o godz. 16.00.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon