Ostatni sprawdziań gwiazd lekkoatletyki. Przed nami 67. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego

Przed nami jeden z ostatnich sprawdzianów polskich lekkoatletów przed igrzyskami w Tokio. 20 czerwca na Stadionie Śląskim odbędzie się 67. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego.

Przed nami 67. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego

Przed nami kolejna impreza z udziałem publiczności! Będą to ostatnie zawody przed 97. Mistrzostwami Polski w lekkiej atletyce, które będą już decydującym momentem w walce o miejsce w silnej polskiej kadrze na igrzyska olimpijskie w Tokio.

– Bardzo duże znaczenie ma obecność kibiców. Pamiętam start na mistrzostwach świata sztafet, gdzie było pusto, cicho i przez to smutno. Już teraz było słychać brawa i okrzyki. Pamiętam Memoriał Kusocińskiego sprzed kilku lat, gdy na trybunach były tłumy. Mam nadzieję, że już niedługo Stadion Śląski znowu będzie cały wypełniony kibicami – dodaje Pia Skrzyszowska.

Największe gwiazdy stoczą walkę o występ w igrzyskach w Tokio na Stadionie Śląskim. – Na myśl o starcie w Memoriale Kusocińskiego czuję się cudownie. Na Drużynowych Mistrzostwach Europy przed płotkami nie czułam się pewnie, ale pomyślałam wtedy, że przecież jestem w Chorzowie, a tutaj biega się wspaniale. Wtedy byłam już pewna tego startu i wyszło bardzo dobrze. Wiem, że podczas kolejnych mityngów w Chorzowie też będzie dobrze – mówi Pia Skrzyszowska, która wygrała rywalizację w trakcie DME na 100 metrów przez płotki.

Na Stadionie Śląskim wystąpi także Paweł Fajdek, który podczas DME uzyskał rewelacyjną odległość w rzucie młotem – 82,98 m – co jest tegorocznym najlepszym wynikiem na świecie.

– W czerwcu będzie bardzo intensywnie, bo chyba aż pięć startów, w tym oczywiście Memoriał Kusocińskiego. To są zawsze bardzo fajne zawody, a do tego jeszcze odbędą się na Stadionie Śląskim, który uwielbiam. To prawda, że zbliżam się coraz bardziej do rekordu Polski i kto wie… Zdaję sobie jednak sprawę, że teraz trzeba przede wszystkim dbać o zdrowie, uważać na siebie i nie podniecać się wynikami w tym okresie – mówi Fajdek. Głównym sponsorem 67. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego jest PKN ORLEN.

Z występu w ORLEN Memoriale Janusza Kusocińskiego bardzo cieszy się również dyskobol Robert Urbanek, tym bardziej, że początkowo rzutu dyskiem miało nie być w programie mityngu. – Niedawno dostałem jednak wiadomość od Piotrka Małachowskiego, że jednak będzie konkurs rzutu dyskiem w polskiej obsadzie. Cieszę się bardzo, że będę mógł jeszcze raz się tutaj zaprezentować, bo bardzo lubię Stadion Śląski i atmosferę z nim związaną. Wyjeżdżając z Drużynowych Mistrzostw Europy myślałem, że już nie mogę się doczekać, aż tu przyjedziemy jeszcze raz – mówi Urbanek.

Znów stanie mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19 na Stadionie Śląskim

67. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego to także doskonała okazja do zaszczepienia się. Punkt szczepień będzie znajdować się przed bramą nr 4 w ogólnodostępnym miejscu. Będzie czynny 20 czerwca w godz. 10.00-17.00. Wszyscy zainteresowani będą mogli zaszczepić się jednodawkowym Johnson&Johnson. Ponadto dzieci od 12 roku życia będą mogły przyjąć pierwszą dawkę szczepionki Pfizer.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon