Oszust matrymonialny wyłudził od 29-letniej Ślązaczki 80 tysięcy złotych. Jak do tego doszło?

Jak można być taką naiwną? - to chyba pierwsze, co przychodzi na myśl po zapoznaniu się z tą historią. Jednak z drugiej strony oszust na tyle opanował techniki manipulacji, że kobiecie trudno się było wyplątać z tej matni. Przeczytajcie, jak oszust matrymonialny naciągnął 29-latkę ze Śląska na 80 tysięcy złotych.

Śląska Policja
Podejrzany o oszustwo 31-latek z Mysłowic

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który odpowie za oszustwo na 80 tysięcy złotych.

Oszust matrymonialny wyłudził 80 tysięcy złotych

Jak ustalili śledczy z Wydziału Kryminalnego mikołowskiej komendy, 32-letni mieszkaniec Mysłowic od stycznia do początku października 2021 roku wyłudził od 29-latki z powiatu mikołowskiego łącznie 80 tysięcy złotych, w kilku "transzach".

Para poznała się w internecie. Jak podają policjanci, technikę zwodzenia i manipulacji mężczyzna opanował do perfekcji. Podając fałszywe imię i nazwisko oraz miejsce zamieszkania, co chwilę wymyślał nową historię, by tylko zdobyć kolejne pieniądze. Obiecywał 29-latce wspólne życie i był wyjątkowo uprzejmy.

Grozi mu 8 lat więzienia

29-latka, wierząc w szczerość intencji partnera, regularnie przelewała na wskazane przez niego konta bankowe. Kiedy kobieta zaczęła upominać się o zwrot, 32-latek stawał się coraz bardziej arogancki. Zaczął też ograniczać wspólne kontakty.

W ubiegłym tygodniu zdesperowana kobieta zgłosiła się na policję. Po dwóch dniach od złożenia zawiadomienia o przestępstwie oszust trafił w ręce kryminalnych.

W piątek, 15 października 2021 roku usłyszał zarzut doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzenie 29-latki w błąd. Podejrzany przyznał się. W trakcie składania wyjaśnień tłumaczył, że ma problemy z racjonalnym wydawaniem pieniędzy i zobowiązał się do zwrotu całej gotówki. Za oszustwo grozi mu do 8 lat więzienia.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon