Papugarnia Carmen- poznaj kolorowy świat egzotycznych papug!

Co zrobić, gdy letnia pogoda nie rozpieszcza? Cóż, opcji jest kilka. Z jednej strony można zaszyć się w domu i narzekać godzinami. Zaś z drugiej, odwiedzić lokalne atrakcje, w których nuda nie istnieje. Dobrym przykładem jest katowicka Papugarnia Carmen, która zaprasza do fascynującego świata egzotycznych ptaków i to każdego dnia. Poznajcie ją!

Papugarnia Carmen- poznaj kolorowy świat egzotycznych papug!

Papugarnia Carmen – jakie gatunki można podziwiać?

Dobre pytanie. Na 700m2 powierzchni odwiedzający mogą podziwiać ponad 100 barwnych papug, reprezentujących między innymi takie gatunki jak:

  • Ara ararauna,
  • Żako kongijskie,
  • Kakadu (tj. białe, żółtoczube),
  • Konura (tj. złotoczelna, ognistobrzucha, słoneczna),
  • Amazonka (tj. żółtolica, niebieskoczelna, modrobrewa),
  • Aleksandretta chińska,
  • Afrykanka senegalska,
  • Rudosterka.

Co ciekawe, mieszkańcy Papugarni różnią się nie tylko umaszczeniem, rozmiarem, ale również charakterem. Dobrym przykładem jest rozgadana Suzi (tj. żako kongijskie), która nie tylko chętnie wda się w dłuższą pogawędkę, ale również doskonale naśladuje dźwięk wody – „Plum, Plum, Plum”. Suzi ma też inne zainteresowania. Jakie? A no, uwielbia śpiewać. Podobno jej koncerty cieszą się sporym zainteresowaniem.

zielona papuga

Towarzyska ekipa

Gdy mieszkańcy katowickiej Papugarni Carmen poczują się pewnie, to część z nich jest w stanie usiąść na głowie, ramionach czy palcach odwiedzających. Co więcej, zdarzały się sytuacje w których urocze papużki zasypiały na zwiedzających, a nawet wieszały się na ich uszach. Co tu ukrywać, towarzyska z nich ekipa, a nowych lokatorów wciąż przybywa. Dobrym przykładem jest Polineusz – ten kawaler lubi być w centrum uwagi. Warto pamiętać, że Papugarnia Carmen nie prowadzi prokreacji pośród swoich lokatorów, a także nie sprzedaje swoich podopiecznych.

zielona papuga

O spotkaniu z papugą słów kilka…

Osoby odwiedzające Papugarnię Carmen pragną szybko nawiązać kontakt z jej lokatorami i nic w tym dziwnego. Niemniej, pośpiech nie jest wskazany. Papugarnia jest ogromnym domem dla ptaków, a jak to w każdym domu bywa, panują w nim pewne zasady. Sympatyczne ptaszki można głaskać wyłącznie po główkach, można je również karmić. Jeżeli chodzi o bliższy kontakt, to należy uzbroić się w cierpliwość. Gdy papużki poczują się pewniej, same nawiążą relację. O czym jeszcze należy pamiętać? Cóż biżuteria (np. zegarki, pierścionki, bransoletki, kolczyki, wisiorki) najlepiej zdjąć przed wejściem lub zostawić w domu. Papużki to drobne zwierzęta. Niestety, w takie świecidełka mogą najzwyczajniej w świecie się zaplątać i zrobić sobie krzywdę.

pomarańczowa papuga

Jak dojechać?

Osoby pragnące odwiedzić Papugarnię Carmen, trafią do niej bez najmniejszego problemu. Papugarnia położona jest na obrzeżach miasta. Mianowicie w katowickich Obrokach, przy ulicy Obroki 77. I tu rodzi się pytanie, a co z parkingiem? Spokojnie, znajduje się on bezpośrednio przy Papugarni, a miejsc parkingowych jest pod dostatkiem. Papugarnia czeka na odwiedzających przez okrągły tydzień, od poniedziałku do piątku od 11.00 do 19.00, a w weekendy od 10:00 do 19:00. Jeżeli chodzi o zakup biletów, to można je nabyć bezpośrednio w kasie lub online o TUTAJ. Co więcej, w sklepie internetowym można kupić nie tylko bilety, ale również akcesoria dla pupili.

Barwny świat katowickiej Papugarni Carmen czeka, aby go odkryć!

Papugarnia Carmen zaprasza!
ul. Obroki 77
40-833 Katowice
Tel. 508 223 999
e-mail: kontakt@papugarniacarmenkatowice.pl
WWW | FACEBOOK | TIKTOK | INSTAGRAM

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon