Para zwyrodnialców prawie zamęczyła kobietę na śmierć. Złapali ich policjanci z Katowic i Żywca. Grozi im dożywocie

Takich scen można by się spodziewać w wyjątkowo okrutnym horrorze. Jednak wydarzyły się naprawdę. Mało brakowało, a 34-letnia kobieta zostałaby zamęczona na śmierć przez mężczyznę i jego partnerkę. Zwyrodnialcy, którzy znęcali się nad nią, zostali złapani przez policjantów z Katowic i Żywca.

W czwartek 25 kwietnia 2024 r. tuż przed 6.00 dyżurny żywieckiej komendy Policji otrzymał informację, że w Międzybrodziu Żywieckim przy drodze siedzi pobita kobieta. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Jak ustalili, była to 34-letnia mieszkanka powiatu bielskiego. Kobieta miała liczne obrażenia ciała, w tym rany cięte, które wskazywały na to, że ktoś się nad nią znęcał. Kobieta była wychłodzona, a kontakt z nią był utrudniony. Jej stan był bardzo ciężki, dlatego na miejsce wezwano pogotowie i 34-latka została odwieziona do szpitala.

Para znęcała się nad kobietą tak brutalnie, że ta prawie umarła

Policjanci z wydziału kryminalnego żywieckiej komendy policji od razu przystąpili do działania. Zaczęli zbierać informacje i ustalać, co się stało. Wsparcia i pomocy udzielili im kryminalni z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wspólnie odtworzyli przebieg zdarzenia.

Jak wynikało z ich ustaleń, 34-latka w feralną noc, poprzez swojego znajomego, poznała 44-letniego mężczyznę i jego 40-letnią partnerkę. Przez jakiś czas wspólnie jeździli samochodem po terenie powiatu bielskiego. Jednak w pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do kłótni.

Za usiłowanie zabójstwa grozi im dożywocie

Wówczas mężczyzna dotkliwie ją pobił. Znęcając się nad nią, zadał jej liczne rany cięte. Pozbawił ją również wolności, zamykając w bagażniku. Ostatecznie wyrzucił kobietę z samochodu, pozostawiając ją w okolicznościach zagrażających jej życiu. We wszystkim uczestniczyła jego partnerka.

Dzięki wspólnym działaniom kryminalnych z Żywca i Katowic, już w piątek 26 kwietnia oboje zostali zatrzymani i słyszeli zarzut usiłowania zabójstwa. W niedzielę 28 kwietnia, na wniosek śledczych i prokuratora, sąd aresztował ich na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im dożywotnie więzienie. Jak ustalili śledczy, 44-latek przeszłości był już karany za podobne przestępstwa.

Kradziez czekoladki katowice 05

Może Cię zainteresować:

Rzecz to niesłychana, panowie pobili panów za... czekoladki. Takie rzeczy tylko w Katowicach

Autor: Katarzyna Pachelska

29/04/2024

Kradziez rowery gliwice 02

Może Cię zainteresować:

Katowicki złodziej rowerów kradł w Gliwicach. Policja ścigała autobus, którym jechał z "fantem"

Autor: Katarzyna Pachelska

27/04/2024

Usilowanie zabojstwa katowice autobus 06

Może Cię zainteresować:

Katowice. Mężczyzna, który zaatakował 16-latka nożem w autobusie ma zarzut usiłowania zabójstwa

Autor: Katarzyna Pachelska

18/04/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon