Katowice. Mężczyzna, który zaatakował 16-latka nożem w autobusie ma zarzut usiłowania zabójstwa

Mężczyzna, który zaatakował nastolatka nożem w autobusie jadącym z Katowic do Dąbrowy Górniczej został tymczasowo aresztowany. Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut usiłowania zabójstwa. Podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

O sprawie ataku pijanego nożownika na 16-letniego chłopca, który autobusem wracał ze szkoły do domu pisaliśmy 17 kwietnia: Groźna sytuacja w autobusie linii M2 z Katowic do Dąbrowy Górniczej. Mężczyzna wyciągnął nóż i groził nim 16-letniemu chłopakowi. Zatrzymali go pasażerowie autobusu

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, pod nadzorem prokuratury, prowadzą czynności w tej sprawie. Podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Południe, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Groźne zdarzenie w autobusie z Katowic do Dąbrowy Górniczej

Do tego groźnego zdarzenia doszło w autobusie linii M2, który jechał z Katowic do Dąbrowy Górniczej. Na wysokości przystanku autobusowego Katowice-Strefa Kultury, 46-latek zagroził nożem nastolatkowi, który wracał ze szkoły do domu. W wyniku szamotaniny, nastolatek został ranny w okolicach brody i obojczyka. Dzięki szybkiej reakcji pasażerów autobusu i policjantów, mężczyzna, który zranił nożem 16-latka, został zatrzymany.

W trybie alarmowym na miejsce zostali skierowani policjanci z NGW OPP Katowice, którzy zatrzymali agresora. 46-latek był pod wpływem alkoholu. Przyznał policjantom również, że zażywał narkotyki. Badanie trzeźwości wskazało, że w chwili zatrzymania miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która przewiozła nastolatka do szpitala. Chłopiec w szpitalu został zaopatrzony i jeszcze tego samego dnia zwolniony do domu pod opiekę rodziców. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Katowice kradziez 18 stycznia 2024 3

Może Cię zainteresować:

Kradzież w CH Dąbrówka w Katowicach. Sprawca ukradł perfumy o wartości ponad 900 zł. Rozpoznajesz podejrzanego?

Autor: Redakcja

12/04/2024

Przejscie dla pieszych katowice steslickiego

Może Cię zainteresować:

Katowice doświetlają kolejne przejścia dla pieszych. Efekty prac widać już np. przy ul. Stęślickiego

Autor: Redakcja

11/04/2024

Kajdanki1

Może Cię zainteresować:

Pseudokibic katowickiej drużyny ukrył narkotyki przed policją... w piecu kaflowym. Na próżno. Policjanci mieli nosa i je znaleźli

Autor: Katarzyna Pachelska

10/04/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon