Piątek jak co tydzień. Tunel w kierunku na Sosnowiec zamknięty. Korek jak sto diabłów

Piątkowy argmagedon drogowy trwa w najlepsze w Katowicach. Tunel pod Rondem im. Ziętka zamknięty w kierunku na Sosnowiec. Po pokonaniu tego odcinka górą czeka nas remont na DK86 przy IKEA. Jakby tego było mało, na Rondzie była kolizja samochodu z tramwajem.

Tunel zamknięty! Taka informacja staje się powoli codziennością Katowic. Coraz częstsze zamykanie tunelu zawdzięczamy remontowi drogi DK86 od salonów samochodowych przy Roździeńskiego aż do Sosnowca.

Tunel w kierunku Sosnowca znowu zamknięty

Spieszymy więc donieść, że dziś, w piątek 4 listopada 2022 r., piątek jak co tydzień w Katowicach, czyli - tunel zamknięty od godz. 16. Cały ruch odbywa się górą, czyli ul. Chorzowską, przez Rondo im. Ziętka i dalej al. Roździeńskiego. Ci, który dopchają się do zjazdu na drogę DK86 w kierunku Sosnowca, wpadają w kolejny korek, związany z remontem tej drogi.

Obecnie Google Maps pokazuje, że trasę z Chorzowa do Sosnowca Plazy, jadąc przez DTŚ-kę pokonamy w 43 minuty. Korek tworzy się przed Silesia City Center i wleczemy się aż do Sosnowca.

Tunel jest standardowo zamykany, gdy zaczyna się w nim tworzyć korek.

Dodatkowo około godz. 18.15 na Rondzie im. Ziętka była kolizja tramwaju z samochodem osobowym. Zablokowany ruch tym razem w stronę Chorzowa, od Sosnowca.

Remont konieczny, bo droga była za śliska

Przypominamy, że remont na katowicko-sosnowieckim odcinku DK86 jest prowadzony na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zaczął się 26 września. Wtedy przewidywano, że zakończy się on 15 listopada 2022.

Obecnie drogowcy układają warstwę ścieralną na jezdni w kierunku Katowic oraz warstwę wiążącą w kierunku Sosnowca.

- Przy wyborze odcinków do remontów, oprócz wyników kampanii pomiarowej, brane jest również pod uwagę natężenie ruchu na drodze oraz wiek nawierzchni - wyjaśniają powody remontu, wydawałoby się dobrej drogi w GDDKiA. - Zabiegi remontowe na drodze ekspresowej pomiędzy Sosnowcem a Katowicami wykonywaliśmy w latach 2008 i 2009. Standardem w GDDKiA jest, że na autostradach i drogach ekspresowych planuje się wykonanie zabiegów odświeżających po co najmniej 10 latach. Wiek remontowanej nawierzchni S86 w zależności od odcinka wynosi 13 i 14 lat. Średni dobowy ruch pojazdów na tym odcinku drogi ekspresowej wynosi 112 736 i jest najwyższy w województwie śląskim. Jednym z głównych powodów remontu tej drogi jest niezadowalający stan właściwości przeciwpoślizgowych nawierzchni. Obliguje to zarządcę do podjęcia działań naprawczych, aby nie dopuścić do pogorszenia jej stanu, który wpływałby na bezpieczeństwo użytkowników - dodają.
Katowice Przygaszone swiatla

Może Cię zainteresować:

Katowice szukają oszczędności. Ciemniej na drogach, mniej iluminacji w święta

Autor: Michał Wroński

04/11/2022

KATO Pub

Może Cię zainteresować:

Ikona ulicy Mariackiej zamyka się. "Brzydki lokal z brzydkim techno" będzie działać tylko do końca listopada

Autor: Katarzyna Pachelska

03/11/2022

Tramwaj Chorzowska

Może Cię zainteresować:

Zrzutka na pomoc prawną dla 25-letniego "porywacza" tramwaju. "8 lat to sporo za spełnienie marzenia z dzieciństwa"

Autor: Katarzyna Pachelska

31/10/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

MZUiM Katowice

Dwa dni utrudnień na DK86

Wypadek DK 86, Katowice

Zmarł Niemiec potrącony przez samochód na DK86

Plac Mozaikowy przy hali Kapelusz, Park Śląski

Park Śląski. Plac za Kapeluszem został odnowiony

Zdjęcie Główne

Bezpieczna przyszłość z dotacją

Źle parkujący kierowcy to plaga w Katowicach

Akcja „Wyzwanie: parkowanie!”. Statystyki zwalają z nóg!

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Tramwaj w Katowicach

Znowu będzie można kupić bilet w autobusie?