Pierwszy dzień Fest Festivalu 2021. Gwiazdy, atrakcje i kilka niedociągnięć organizacyjnych

Pierwszy dzień Fest Festivalu 2021 roku za nami. Moc atrakcji i mnóstwo znanych wykonawców w jednym miejscu. To dopiero początek zabawy.

Za nami pierwszy dzień Fest Festiwalu, środa 12 sierpnia 2021. Wszyscy fani wrażeń muzycznych dużej skali pierwszy raz od czasu pandemii znów mogą cieszyć się muzyką i mocą różnych atrakcji. Fest Festival to nie tylko przegląd różnorodnej muzyki, ale również mnóstwo aktywności pozamuzycznych.

Cztery sceny

Wszystkie koncerty rozdzielono na 4 sceny:

  • Main Stage
  • Tent Stage
  • Silesia Stage
  • Arena Stage

Debiut Julii Pośnik

Debiut na festiwalu miała Julia Pośnik. Gwiazda Tik Toka wydała swoją pierwsza płytę, która wczoraj, w środę 11 sierpnia 2021, zaprezentowała na Silesia Stage. W jednym z utworów towarzyszył jej inny wykonawca - Kacperczyk, którego usłyszeć można na festiwalu 12 sierpnia. Prócz niej na tej samej scenie wystąpiła norweska wokalistka - Aurora.

Scena rapera

Tent Stage przeznaczony głównie do wystąpień raperów, wczoraj gościł Fukaja - młodego początkującego rapera oraz kontrowersyjnego artystę - Bedoesa. Najbardziej emocjonującym koncertem tej sceny było pożegnalne wystąpienie Rasmentalismu. Tutaj interakcji z publicznością nie brakowało. Warto wspomnieć również o geście wokalisty Rasmentalismu. Gdy widownia zaczęła wykrzykiwać polityczne skandowania, uciszył wrogość słowami: „Załatwimy ich miłością!”.

Moc atrakcji

Prócz muzycznych brzmień uczestnicy mogą między innymi udać się na lot balonem czy masaż w strefie wellness. Nie zabrakło strefy gastro, w której to uraczyć się można różnego rodzaju jedzeniem. Przygotowano także specjalną strefę wina, w której można kupić między innymi czerwone hiszpańskie wino i zasiąść wśród drzew oraz wielu klimatycznych lampek.

Błędy w organizacji

Organizacja Festiwalu w pewnych aspektach nie była przemyślana. Zdecydowanie brakuje koszy na śmieci, a zwłaszcza przy strefie „Gastro”. Do godziny około 17-18 nie działały terminale do płatności kartą, co utrudniało zakup napoi. Można było jedynie dokonać transakcji za pomocą żetonów, które otrzymywało się za wymianę gotówki w specjalnych punktach.

Kolejny dzień szykuje się jeszcze bardziej intensywnie, gdyż włączona do repertuaru zostanie również scena Main. Na niej wystąpią: Kwiat Jabłoni i Alan Walker. Poza tym usłyszeć będzie można Sanah, Jana Rapowanie czy Princess Nokie.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nikiszowiec

Odpust u Babci Anny już w niedzielę w Nikiszowcu

Game Music Fest

Festiwal muzyki do gier komputerowych, Game Music Fest

Letnie brzmienia 1

Letnie Brzmienia przy Hali Parkowej w Katowicach

Projekt Jagody Woźny na Bulwarach Rawy, Katowice

Kolorowy świat nad Rawą. Zobaczcie, co tam powstało

Parowóz z Zakładów Cynkowych Szopienice

Parowóz z Szopienic zyskał drugie życie

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Odkryj magiczny Szydłów, zwany stolicą śliwki!

Fala park slaski

Fala powraca! Zapadła decyzja w sprawie basenów...