Pierwszy dzień Fest Festivalu 2021. Gwiazdy, atrakcje i kilka niedociągnięć organizacyjnych

Pierwszy dzień Fest Festivalu 2021 roku za nami. Moc atrakcji i mnóstwo znanych wykonawców w jednym miejscu. To dopiero początek zabawy.

Za nami pierwszy dzień Fest Festiwalu, środa 12 sierpnia 2021. Wszyscy fani wrażeń muzycznych dużej skali pierwszy raz od czasu pandemii znów mogą cieszyć się muzyką i mocą różnych atrakcji. Fest Festival to nie tylko przegląd różnorodnej muzyki, ale również mnóstwo aktywności pozamuzycznych.

Cztery sceny

Wszystkie koncerty rozdzielono na 4 sceny:

  • Main Stage
  • Tent Stage
  • Silesia Stage
  • Arena Stage

Debiut Julii Pośnik

Debiut na festiwalu miała Julia Pośnik. Gwiazda Tik Toka wydała swoją pierwsza płytę, która wczoraj, w środę 11 sierpnia 2021, zaprezentowała na Silesia Stage. W jednym z utworów towarzyszył jej inny wykonawca - Kacperczyk, którego usłyszeć można na festiwalu 12 sierpnia. Prócz niej na tej samej scenie wystąpiła norweska wokalistka - Aurora.

Scena rapera

Tent Stage przeznaczony głównie do wystąpień raperów, wczoraj gościł Fukaja - młodego początkującego rapera oraz kontrowersyjnego artystę - Bedoesa. Najbardziej emocjonującym koncertem tej sceny było pożegnalne wystąpienie Rasmentalismu. Tutaj interakcji z publicznością nie brakowało. Warto wspomnieć również o geście wokalisty Rasmentalismu. Gdy widownia zaczęła wykrzykiwać polityczne skandowania, uciszył wrogość słowami: „Załatwimy ich miłością!”.

Moc atrakcji

Prócz muzycznych brzmień uczestnicy mogą między innymi udać się na lot balonem czy masaż w strefie wellness. Nie zabrakło strefy gastro, w której to uraczyć się można różnego rodzaju jedzeniem. Przygotowano także specjalną strefę wina, w której można kupić między innymi czerwone hiszpańskie wino i zasiąść wśród drzew oraz wielu klimatycznych lampek.

Błędy w organizacji

Organizacja Festiwalu w pewnych aspektach nie była przemyślana. Zdecydowanie brakuje koszy na śmieci, a zwłaszcza przy strefie „Gastro”. Do godziny około 17-18 nie działały terminale do płatności kartą, co utrudniało zakup napoi. Można było jedynie dokonać transakcji za pomocą żetonów, które otrzymywało się za wymianę gotówki w specjalnych punktach.

Kolejny dzień szykuje się jeszcze bardziej intensywnie, gdyż włączona do repertuaru zostanie również scena Main. Na niej wystąpią: Kwiat Jabłoni i Alan Walker. Poza tym usłyszeć będzie można Sanah, Jana Rapowanie czy Princess Nokie.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nikiszowiec

Odpust u Babci Anny już w niedzielę w Nikiszowcu

Andrea Bocelli

Andrea Bocelli wystąpi na Stadionie Śląskim

Sylwestrowa noc

Sylwestrowa Moc Przebojów - najspokojniejsza od lat

Sanok

Wycieczka w Bieszczady? Przystań w Sanoku!

Muzeum Powstań Śląskich Zdjęcie Główne

Do Muzeum Powstań Śląskich na lekcje, warsztaty i urodziny!

Zdjęcie Główne

Poznaj fascynujący świat Papugarni Carmen w Katowicach

Zamek Dunajec w Niedzicy

Dlaczego warto odwiedzić Zamek Dunajec w Niedzicy?