Pierwszy Ekwadorczyk w drużynie GKS Katowice. To Christian Alemán, 27-letni pomocnik

Klub GKS Katowice poinformował, że zyskał nowego zawodnika do drużyny piłkarskiej. To Christian Alemán, pierwszy obywatel Ekwadoru, który gra w katowickiej drużynie.

Materiały prasowe
Christian Alemán gks katowice 01

Christian Alemán podpisał z GKS-em Katowice kontrakt na rok z opcją przedłużenia. 27-letni pomocnik jest wychowankiem ekwadorskiego CS Emelec. W swojej ojczyźnie reprezentował także barwy takich klubów jak

  • CD Técnico Universitario,
  • Manta FC,
  • Guayaquil City FC,
  • Barcelona SC, z którą w 2016 roku zdobył mistrzostwo kraju.

W Polsce Alemán już jest znany, grał w Arce Gdynia

W sezonie 2017/2018 w ramach wypożyczenia dołączył do argentyńskiego Club Estudiantes de La Plata. W przerwie zimowej sezonu 2020/2021 został zawodnikiem Arki Gdynia, z którą dwukrotnie grał w barażach o udział w rozgrywkach Ekstraklasy. Po dwuletnim pobycie w Trójmieście, Ekwadorczyk wrócił do swojej ojczyzny, gdzie na zasadzie transferu definitywnego przeszedł do mistrza Ekwadoru SD Aucas. Kolejny etap piłkarskiej kariery nastąpi w GKS-ie Katowice. Aleman ma na swoim koncie 53 występy na poziomie Fortuna 1 Ligi. Zapisał w nich 9 goli i 7 asyst.


- Jeszcze przed rozpoczęciem letniego okna transferowego sondowaliśmy możliwość pozyskania do naszego Klubu Christiana Alemána - - mówi Dawid Dubas, dyrektor sportowy sekcji piłki nożnej GKS-u Katowice. - Wówczas zawodnik był związany kontraktem z SD Aucas. Rozpoczęliśmy rozmowy z nim, natomiast w tamtym momencie zbyt wiele czynników uniemożliwiało przeprowadzenie tego transferu. Jednym z założeń na letnie okno transferowe, po decyzjach kadrowych podjętych po zakończeniu ubiegłego sezonu, była zdefiniowana potrzeba pozyskania do drużyny dwóch ofensywnych pomocników. Latem dołączył do drużyny Mateusz Mak, a na ewentualną obsadę drugiego wakatu cierpliwie czekaliśmy przyglądając się przede wszystkim naszej drużynie, a także sytuacji na rynku transferowym. Braliśmy pod uwagę wariant, w którym dodatkowy zawodnik do drużyny już nie dołączy. Pojawienie się natomiast w zespole kilku urazów, a także okoliczność rozwiązania przez Christiana Alemána kontraktu z poprzednim klubem, zbiegły się w czasie i te fakty zdeterminowały ponowne rozpoczęcie rozmów z zawodnikiem na temat transferu do naszego Klubu - dodaje Dubas.

Christian Alemán będzie potrzebował czasu na aklimatyzację w Katowicach

Dyrektor sportowy sekcji piłki nożnej GKS-u Katowice ma jednak świadomość czasu, w jakim Ekwadorczyk dołącza do drużyny, a także tego, że z pewnością będzie on potrzebował czasu na aklimatyzację. - Dlatego przed podjęciem decyzji o pozyskaniu zawodnika, bardzo dokładnie ze sztabem szkoleniowym zaplanowaliśmy cały proces, co ma przyspieszyć moment jego gotowości do gry w naszym Klubie - wyjaśnia Dawid Dubas.

Sam zawodnik jest zadowolony z transferu do Katowic.

- Bardzo mnie ucieszyły wieści, że GKS Katowice wyraził mną swoje zainteresowanie. Miałem także inne propozycje, ale widziałem, że Klub dobrze sobie radzi w lidze i to również było czynnikiem motywującym, by dołączyć do drużyny mówi Christian Aleman. - Spędziłem w Polsce dwa lata i bardzo dobrze je wspominam. Nauczyłem się trochę języka polskiego, choć nie ukrywam, że jest bardzo trudny. Cieszę się, że teraz będę miał okazję grać w Katowicach, bo miasto zrobiło na mnie duże wrażenie. Dziękuję wszystkim za miłe przywitanie - dodaje piłkarz.

Nikiszowiec jaroslaw lorenz 09

Może Cię zainteresować:

Nikiszowiec, osiedle (nie)familoków we wrześniowym, pięknym słońcu. Ponadczasowe piękno ceglanej, richtig śląskiej, zabudowy. Zdjęcia z drona i nie tylko, autorstwa Jarosława Lorenza

Autor: Katarzyna Pachelska

19/09/2023

Shun Shibata gks katowice

Może Cię zainteresować:

Pierwszy Japończyk w historii piłkarskiej sekcji GKS-u Katowice właśnie dołączył do drużyny

Autor: Katarzyna Pachelska

22/07/2023

Ryan cook gieksa katowice

Może Cię zainteresować:

28-letni Amerykanin Ryan Cook nowym zawodnikiem hokejowej drużyny GKS Katowice

Autor: Katarzyna Pachelska

09/08/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon