Pierwszy Japończyk w historii piłkarskiej sekcji GKS-u Katowice właśnie dołączył do drużyny

GKS Katowice informuje o historycznej chwili. Do drużyny piłkarskiej mężczyzn dołączył - po raz pierwszy w dziejach klubu - zawodnik z Kraju Kwitnącej Wiśni, Shun Shibata. Będzie grał na pozycji pomocnika.

GKS Katowice
Shun Shibata gks katowice

Shun Shibata przeszedł do GKS-u Katowice na zasadzie transferu definitywnego ze Stomilu Olsztyn i związał się z GieKSą dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia.

Japończyk Shun Shibata w GKS Katowice

Shibata jest wychowankiem japońskiej drużyny Nagoya Grampus. Od wielu lat gra w Europie, a od trzech lat - w Polsce. W 2016 roku trafił do niemieckiego SV 1919 Gonsenheim, a następnie do FK Auda grającej w najwyższej klasie rozgrywkowej Łotwy. Zimą 2020 roku związał się trzecioligową Olimpią Zambrów, dla której występował do końca sezonu 2020/2021. W kolejnym sezonie trafił do Stomilu Olsztyn, gdzie spędził ostatnie trzy lata, występując na poziomie eWinner 2 ligi oraz w Fortuna 1 Lidze. W ostatnim sezonie zagrał w 32 meczach i strzelił w nich 2 gole, a przy 6 trafieniach asystował.

- Od kilku tygodni pracowaliśmy nad transferem do naszego Klubu Shuna Shibaty, który miał obowiązujący kontrakt ze Stomilem Olsztyn - mówi Dawid Dubas, dyrektor sportowy GKS-u Katowice. - Zależało nam na pozyskaniu zawodnika na pozycję środkowego pomocnika, który zwiększy rywalizację sportową w drużynie. Shun Shibata od blisko 3,5 roku występuje w polskich rozgrywkach ligowych, co było dla nas korzystne przy realnej ocenie jego potencjału i umiejętności sportowych. Zawodnik był wiodącą postacią w drużynie Stomilu Olsztyn, z którym w ubiegłym sezonie doszedł do baraży o udział w rozgrywkach 1 Ligi, a także wyróżniającym się zawodnikiem rozgrywek 2 Ligi - dodaje Dawid Dubas.

Dyrektor sportowy GKS-u ma nadzieję, że Shun Shibata szybko zaaklimatyzuje się w katowickiej drużynie, bo od dłuższego czasu mieszka w Polsce. To była jedna z zalet tego zawodnika, jak przyznaje Dawid Dubas.

- Cieszę się, że Shun dołączył do naszego zespołu i wierzę, że będzie dobrze czuł się w Katowicach - dodaje dyrektor sportowy GKS-u Katowice.

Druzyna kobieca gks katowice 01

Może Cię zainteresować:

Piłkarki GKS-u Katowice mistrzyniami Polski! To najlepszy wynik w historii sekcji piłki nożnej kobiet w GKS-ie Katowice

Autor: Katarzyna Pachelska

29/05/2023

Prezydenci stadion katowice

Może Cię zainteresować:

Prezydenci Katowic, Sosnowca i Opola pozazdrościli Ruchowi Chorzów i Rakowowi Częstochowa. Też chcą pieniędzy na stadiony

Autor: Katarzyna Pachelska

16/05/2023

Alahamora katowice 03

Może Cię zainteresować:

Magiczna kawiarnia w stylu Harry'ego Pottera powstaje w Katowicach. Otwarcie już w lipcu 2023

Autor: Katarzyna Pachelska

18/07/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon