Pieszy potrącony na zielonym świetle w Katowicach. Policja udostępniła nagranie

Pieszy przechodził przez przejście na zielonym świetle. Kierowca się nie zatrzymał i go potrącił. Zdarzyło się to na skrzyżowaniu w centrum Katowic. Zobaczcie to mrożące krew w żyłach nagranie wideo.

KWP Katowice
Potrącenie pieszego w Katowicach

Mundurowi opublikowali w sieci nagranie z kamery samochodowej, która zarejestrowała moment potrącenia pieszego na przejściu przez ul. Wojewódzką w Katowicach.

Pisaliśmy o tym 5 stycznia 2023: Potrącenie na przejściu dla pieszych w Katowicach. Karetka odwiozła poszkodowanego do szpitala

Potrącenie pieszego na pasach w centrum Katowic

Był środek dnia, padał deszcz. Pieszy miał zielone światło, tak samo jak kierowca, który skręcał w lewo z ul. Konstantego Damrota. Mimo to, ciążył na nim obowiązek ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

- Kierowca chevroleta potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych na zielonym świetle 43-letniego mężczyznę. Pieszy z obrażeniami głowy i ręki przewieziony został do szpitala. Wykonujący czynności na miejscu zdarzenia drogowego policjanci zatrzymali 47-letniemu mieszkańcowi powiatu bielskiego prawo jazdy, a sprawa znajdzie finał w sądzie - informuje biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Do większości wypadków dochodzi na przejściach

Od początku 2023 roku na drogach województwa śląskiego doszło do 38 wypadków z udziałem pieszych, w których rannych zostało 39 osób.

- Piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do większości zdarzeń z ich udziałem dochodzi niestety na przejściach dla pieszych. Aby ograniczyć ilość niebezpiecznych sytuacji drogowych, warto dla własnego bezpieczeństwa upewnić się, że możemy przejść na drugą stronę jezdni, a dodatkowo zaopatrzyć się w elementy odblaskowe, które znacząco poprawiają widoczność na drodze - przypomina biuro prasowe KWP Katowice.

- Kierującym przypominamy o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych i zmniejszenia prędkości tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego i ustąpić mu pierwszeństwa. Niekorzystne warunki atmosferyczne powinny stanowić dodatkowy sygnał o konieczności stałej obserwacji sytuacji drogowej i zachowania ostrożności - dodaje.

Zatrzymanie złodzieja okradającego parafie

Może Cię zainteresować:

Złodziej, który ukradł pieniądze z kolędy z parafii w Katowicach, zatrzymany przez policję

Autor: Katarzyna Pachelska

18/01/2023

Bebok czytający pod Pałacem Młodzieży

Może Cię zainteresować:

Nowy Bebok pojawi się w Katowicach. Przybywa ich w błyskawicznym tempie

Autor: Katarzyna Pachelska

18/01/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon