Złodziej, który ukradł pieniądze z kolędy z parafii w Katowicach, zatrzymany przez policję

Policja zatrzymała złodzieja, który w styczniu 2023 r. okradł parafie w Katowicach i w Wodzisławiu Śląskim. Okazał się nim zaledwie 25-letni recydywista, który ma wiele na sumieniu.

Zatrzymanie złodzieja okradającego parafie

Niewiele czasu zajęło kryminalnym ustalenie i zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o kradzieże z włamaniem na probostwa parafii w Katowicach i Wodzisławiu Śląskim.

Włamał się do budynku parafii w Katowicach na osiedlu Tysiąclecia

Praca policjantów Sekcji do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy na co dzień zwalczają przestępczość przeciwko mieniu, szybko doprowadziła do zatrzymania sprawcy włamań, do których doszło 8 stycznia 2023 r. na plebaniach parafii w Katowicach na osiedlu Tysiąclecia (chodzi o parafię pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych) oraz w Wodzisławiu Śląskim.

Sprawca dostał się do budynków, wybijając wcześniej szyby w oknach, a jego łupem padły głównie ofiary kolędowe. Łącznie z obu parafii skradziono ponad 45 tys. złotych.

25-letni złodziej uczynił sobie włamy na parafie sposobem na życie

Dzięki dobrej jakości nagraniom z monitoringu policjanci szybko zidentyfikowali sprawcę przestępstwa. Zakrojone na szeroką skalę czynności operacyjno-rozpoznawcze doprowadziły ich następnie do jednego z podwarszawskich hoteli, gdzie przebywał wytypowany przez nich 25-letni sprawca włamań.

Okazało się, że mężczyzna ten był poszukiwany na podstawie listu gończego i nakazu doprowadzenia w celu odbycia kary 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności, m.in. za włamanie na plebanię na terenie woj. podkarpackiego.

Zatrzymany mężczyzna miał przy sobie prawie 7 tys. zł oraz tysiąc euro, a także środki psychotropowe. Co więcej, kryminalni podejrzewają, że mógł on brać udział w podobnych przestępstwach na terenie całego kraju. Niewykluczone, że wkrótce lista zarzutów się poszerzy. Mężczyzna najbliższe lata spędzi za kratami.

Policyjna akcja w mieszkaniu w Katowicach

Może Cię zainteresować:

O świcie kontrterroryści załomotali do mieszkania w Katowicach. Zatrzymali tam groźnego przestępcę

Autor: Redakcja

17/01/2023

Wypadek 73 Pułku Piechoty, Katowice 13 stycznia 2023

Może Cię zainteresować:

Śmiertelny wypadek na drodze w Katowicach. Samochód rozbił się o filar wiaduktu

Autor: Katarzyna Pachelska

11/01/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon