Pijany kierowca wjechał na torowisko w Katowicach. Zatrzymał ruch tramwajów na prawie godzinę

Pijany kierowca volvo na katowickich rejestracjach wjechał na wydzielone z jezdni torowisko w Katowicach. Zatamował ruch tramwajów.

AKTUALIZACJA, 13.04 godz. 10:30

- Kierowca samochodu volvo zjechał z drogi na torowisko, następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. W samochodzie został pasażer, który wskazał, kto kierował pojazdem. Policjanci próbowali wczoraj do niego dotrzeć, ale nie zastali go w domu - mówi podkomisarz Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. - Poniesie konsekwencje za spowodowanie tego zdarzenia, zatrzymanie ruchu tramwajowego - dodaje.

Ponieważ policjantom nie udało się dotrzeć do kierowcy, nie potwierdzają, że kierowca był pod wpływem alkoholu lub innych środków. - Można domniemywać, że z tego powodu mógł zbiec z miejsca zdarzenia - mówi oficer prasowy KMP w Katowicach.

WCZORAJ PISALIŚMY:

Do niecodziennego wydarzenia doszło 12 kwietnia 2022 r. na alei Korfantego w Katowicach, w dzielnicy Wełnowiec, niedaleko granicy z Siemianowicami Śląskimi. Tuż przed godz. 19.00 na wydzielone z jezdni torowisko tramwajowe wjechał kierowca samochodu volvo na katowickich rejestracjach. Uszkodził przy tym oponę, z której całkowicie zeszło powietrze, i tym samym utknął na dobre na torowisku.

Na szczęście tramwaj linii 13, który jechał w kierunku placu Skargi w Siemianowicach Śląskich zdążył wyhamować za samochodem znajdującym się na torowisku.

Jak informuje dyspozytor Tramwajów Śląskich, kierowca volvo, który spowodował to zdarzenie, był pijany. Jakby tego było mało, uciekł z miejsca kolizji. Policja katowicka nie potwierdza informacji, że kierowca był pod wpływem alkoholu.

- Ruch tramwajów na tym odcinku był wstrzymany przez 50 minut - informuje dyspozytor Tramwajów Śląskich. - Dokładnie od godz. 18.48 do 19.35. Na miejscu była policja, przyjechała też laweta, by usunąć samochód z torowiska - dodaje dyspozytor.

Obecnie ruch tramwajów odbywa się już bez zakłóceń.

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon