Płatny plac zabaw powstaje w Katowicach. To ma być strefa rozrywki dla dzieci i reklaksu dla rodziców

Plac zabaw na powietrzu, za który trzeba zapłacić - taka nowinka powstaje w Katowicach. Ma tu jednak być znacznie więcej atrakcji niż w zwykłym takim miejscu.

Na działce przy skrzyżowaniu ulic Jankego i Barcelońskiej, przy torach kolejowych w dzielnicy Piotrowice powstaje płatny plac zabaw dla dzieci. Już są tu montowane urządzenia do zabawy. Na razie teren nie wygląda reprezentacyjnie, ale to ma się wkrótce zmienić.

Skąd pomysł, by zbudować plac zabaw, za który trzeba zapłacić, gdy wszystkie inne dookoła są bezpłatne?

- Prowadzę dwie bawialnie i wrotkarnie w Sosnowcu. W lecie dzieci nie chodzą tak chętnie do sal zabaw, bo bawią się na zewnątrz - mówi Monika Motłoch-Lis, inwestorka. - Ponieważ jesteśmy właścicielami tej działki w Piotrowicach, postanowiłam tu zorganizować rodzaj bawialni dla dzieci, ale na świeżym powietrzu. Docelowo chcemy tu wybudować dużą bawialnię - dodaje.

Plac zabaw będzie się nazywał Rodzinna Strefa Rozrywki Baby Fit 3. Jest już ogrodzony. Będzie tu 5 dmuchańców, karuzela pontonowa, plac zabaw, piaskownica, domki. Dla rodziców zostanie stworzona strefa chilloutu pod parasolami. Mają tu też stać na stałe dwie przyczepy gastronomiczne, gdzie będzie można kupić lody, kawę, napoje. - Będziemy tu też organizować urodziny dla dzieci, bo będzie tu namiot eventowy - opowiada Monika Motłoch-Lis.

Na razie cennik tego miejsca nie jest ustalony. Opłaty ma pobierać przy wejściu pracownik. Prawdopodobnie będzie obowiązywał jeden bilet całodniowy.

Data otwarcia też jest jeszcze nieznana. Ma być w okolicach Dnia Dziecka, ale nie wiadomo, czy uda się zdążyć.

Ma to być obiekt sezonowy, będzie działać tak długo, jak będzie się utrzymywać dobra pogoda.

ZOBACZ TEŻ:

Kompleks sportowy przy Asnyka Katowice, budowa

Może Cię zainteresować:

Kompleks sportowy przy ul. Asnyka. Dawne boisko Kolejarza będzie nie do poznania. Zobaczcie zdjęcia z drona

Autor: Katarzyna Pachelska

02/05/2022

Basen Zadole w budowie, Katowice

Może Cię zainteresować:

Basen Zadole prawie gotowy. Jest już nawet napis. Otwarcie tuż-tuż

Autor: Katarzyna Pachelska

01/05/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon