Basen Zadole prawie gotowy. Jest już nawet napis. Otwarcie tuż-tuż

Ostatni z trzech basenów miejskich w Katowicach, Basen Zadole, ma spory poślizg. Dobra informacja jest taka, że widać duże postępy na budowie. Zobacz aktualne zdjęcia.

Z trzech nowych katowickich basenów miejskich dwa: Basen Burowiec i Basen Brynów, działają od lata 2020 roku. Ostatni, Basen Zadole, powstający w Parku Zadole, przy ulicy Wczasowej, na pograniczu Ligoty i Piotrowic, zaliczył spory poślizg.

Basen Zadole prawie gotowy

Z inwestycją na południu Katowic są problemy prawie od początku. Budowa miała się zacząć w sierpniu 2017 r., ale tak się nie stało. Rozpoczęła się jesienią. Dwa lata później, ze względu na opóźnienia w budowie, miasto Katowice zerwało umowę z Przedsiębiorstwem Remontowo-Budowlanym Erbud z Rybnika. Przetarg na dokończenie budowy ogłoszono w lutym 2020 r., ale umowę z firmą Dombud, która wygrała przetarg, podpisano dopiero we wrześniu 2020 r. (inne przedsiębiorstwo odwołało się od wyników postępowania przetargowego). Zgodnie z umową, Dombud miał 19,5 miesiąca na dokończenie budowy basenu. Wtedy prezydent Katowic, Marcin Krupa, obiecywał, że nowy basen będzie gotowy przed wakacjami 2022 roku.

Okazało się to terminem niemożliwym do dotrzymania.

- W związku z koniecznością przeprowadzenia procedury odbiorowej inwestycji oraz wyposażenia obiektu przewidywany termin oddania basenu do użytku mieszkańców szacowany jest na III kwartał 2022 r. - informował nas w październiku 2021 r. Michał Mendala z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Katowicach.

Trwają ostatnie prace budowlane

Jednak dobra informacja jest taka, że na budowie Basenu Zadole widać duże postępy. Nawet pojawił się stosowny napis na elewacji budynku.

Jak informują Katowickie Inwestycje, obecnie na placu budowy trwają roboty budowlane wewnątrz obiektu – m.in. elewacyjne, instalacyjne i wykończeniowe (układanie płytek, gładzie, malowanie), jak również prace w zakresie saun. W zakresie robót drogowych trwa układanie kostki na ciągach pieszych, miejscach parkingowych i drogach dojazdowych w części południowej od strony budynku MOSiR-u.

ZOBACZ TEŻ:

Opal wieżowiec

Może Cię zainteresować:

Będzie kolejny 100-metrowy wieżowiec w centrum Katowic? Firma Opal ma takie plany

Autor: Katarzyna Pachelska

23/04/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon