Po pijaku uszkodził 12 aut w centrum Katowic. Pijacki rajd może go kosztować 5 lat za kratkami

Wypił sobie, a później poszedł demolować samochody w centrum Katowic. 23-letni, kompletnie pijany, mężczyzna odpowie teraz za uszkodzenie 12 aut. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Pijany mężczyzna

Dyżurny z katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie demolującym samochody zaparkowane przy ulicy Uniwersyteckiej w centrum Katowic.

Na miejsce natychmiast wysłał policjantów z katowickiego oddziału prewencji, którzy w tym dniu wspomagali w służbie miejscowych mundurowych. Potwierdzili oni zniszczenie aż 12 samochodów osobowych.

Sprawca demolki nie uciekł za daleko. Policjanci zatrzymali go na gorącym uczynku, jak uderzał rękami w karoserię samochodu. Katowicki "Ralph Demolka" okazał się pijanym w sztok młodym, bo zaledwie 23-letnim, mężczyzną.

W wielu pojazdach zniszczył on m.in. lusterka boczne.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwiał do czasu wykonania czynności procesowych. Badanie wykazało, że w chwili zatrzymania miał 1,76 promila alkoholu w organizmie.

23-latek miał już na sumieniu inne wykroczenia. Wcześniej był już zatrzymywany m.in. za

  • rozbój,
  • zniszczenie mienia,
  • znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariusza,
  • uszkodzenie ciała.

Wartość strat wstępnie oszacowano na 10 tysięcy złotych. Za zniszczenie mienia grozi mu kara do 5 lat więzienia. Czynności w sprawie trwają.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon