Pociąg Kolei Śląskich z Żywca potrącił mężczyznę w Katowicach. Ofiara nie żyje

W niedzielę 8 maja 2022 r. po południu na torach kolejowych w dzielnicy Piotrowice pociąg Kolei Śląskich śmiertelnie potrącił mężczyznę.

Dzisiaj, w niedzielę 8 maja 2022 r. po południu, około 15, na torach kolejowych w dzielnicy Piotrowice w Katowicach wydarzyła się tragedia. Pociąg kolei Śląskich relacji Żywiec-Katowice śmiertelnie potrącił mężczyznę.

Śmiertelne potrącenie na torach kolejowych w Katowicach

- Pociąg potrącił nieznanego na razie mężczyznę w Piotrowicach, mniej więcej na wysokości Szkoły Policji. Ofiara zmarła - wyjaśnia podkomisarz Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Miejskiej Komendy Policji w Katowicach.

- Na miejscu cały czas trwają czynności. Jeden z torów jest zablokowany - dodaje Żyłka.

Jak informuje katowicka straż pożarna, mężczyzna przechodził "dzikim przejściem" przez linię kolejową przy ul. Artura Grottgera. Na miejscu podejmowały działania 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz śmigłowiec LPR.

Ruch prowadzony jednym torem, ale w dwóch kierunkach

Informację tę potwierdza również Patrycja Tomaszczyk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

- Z uwagi na zdarzenie w Katowicach Piotrowicach informuję, że na linii 139, o godzinie 15.25 tor nr 2, szlak Mąkołowiec Katowice Ligota, doszło do potrącenia osoby postronnej, poza przejściami, ze skutkiem śmiertelnym, przez pociąg o numerze 94862/3 relacji Żywiec - Katowice. Ruch pociągów na tym odcinku prowadzony jest jednotorowo, dwukierunkowo. Aktualnie pracownicy Kolei Śląskich dokładają wszelkich starań, żeby zminimalizować opóźnienia i przywrócić płynny ruch. Za utrudnienia przepraszamy naszych pasażerów. Prosimy o wyrozumiałość. Na miejscu pracuje prokurator i czynności zostaną niebawem ukończone - dodaje Tomaszczyk.

Pociągi na tej trasie są opóźnione.

ZOBACZ TEŻ:

Katowice drzewa promenada 1

Może Cię zainteresować:

Projektanci Katowic wiedzieli, że mieszczuchy pożądają zieleni. Zobaczcie te świetne zdjęcia

Autor: Tomasz Borówka

07/05/2022

Kompleks sportowy przy Asnyka Katowice, budowa

Może Cię zainteresować:

Kompleks sportowy przy ul. Asnyka. Dawne boisko Kolejarza będzie nie do poznania. Zobaczcie zdjęcia z drona

Autor: Katarzyna Pachelska

02/05/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon