Śmiertelny wypadek na torach w Katowicach. Pociąg potrącił 48-letniego mężczyznę. Zwłoki znalazł syn ofiary

Dzisiaj (27 marca 2022 r.) w Katowicach wydarzył się wypadek. Pociąg potrącił człowieka. Niestety, ofiara zmarła.

Do zdarzenia z udziałem pociągu oraz osoby postronnej doszło dzisiaj, w niedzielę 27 marca 2022 r. w Katowicach.

Śmiertelne potrącenie przez pociąg w Katowicach

W rejonie ulicy Cmentarnej/Oswobodzenia w dzielnicy Janów-Nikiszowiec pociąg potrącił człowieka. Ofiara zmarła.

- Około godz. 11.30 otrzymaliśmy zgłoszenie o potrąceniu osoby na torach. Na miejsce wysłaliśmy 2 zastępy straży pożarnej. Na miejscu faktycznie okazało się, że przy torach leżały zwłoki potrąconego przez pociąg mężczyzny. Odstąpiono od udzielania pomocy ofierze z uwagi na znaczne uszkodzenie ciała - mówi w rozmowie z portalem 24kato.pl oficer prasowy Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Katowicach, st. kpt. Adam Kryla.

Więcej światła na okoliczności tego tragicznego zdarzenia rzuca podkomisarz Agnieszka Żyłka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

- Pociąg towarowy, który przewoził miał węglowy na trasie z Rybnika, potrącił 48-letniego mężczyznę, mieszkańca Katowic. Pociąg odjechał z miejsca zdarzenia. Prawdopodobnie maszynista nie był świadomy tego, że doszło do potrącenia - informuje portal 24kato.pl Agnieszka Żyłka.

Ciało mężczyzny znalazł przy torach jego syn

Z informacji policji wynika, że mężczyzna wyszedł rano z domu na spacer z psem. Gdy po dwóch godzinach nie wrócił do domu, jego syn poszedł go poszukać tą trasą, którą ojciec zwykle chodził z psem. Odkrył zmasakrowane ciało ojca przy torach.

- Na miejscu wypadku pracują obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora - dodaje podkomisarz Agnieszka Żyłka.

Przebiega tamtędy linia kolejowa nr 171 (Panewnik - Dąbrowa Górnicza Towarowa), którą poruszają się pociągi towarowe. Służby kolejowe wstrzymały ruch na szlaku Katowice Muchowiec-Sosnowiec Dańdówka.

ZOBACZ TEŻ:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon