Podczas Juwenaliów w Katowicach będzie bezpłatna linia autobusowa

Na czas studenckich Juwenaliów w Katowicach zostanie uruchomiona bezpłatna linia autobusowa. Kursujące pod szyldem S1 autobusy będą jeździć między przystankami Katowice Sądowa a Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy.

Autobus ZTM Katowice

Uroczystym korowodem studenci w Katowicach rozpoczęli we wtorek (21 maja) Juwenalia. Na jutro zaplanowano Oficjalne Before Party, a od czwartku (23 maja) do soboty (25 maja) w Katowickim Parku Leśnym na Muchowcu będzie trwać Garden Party.

Aby ułatwić studenckiej braci dotarcie na tą imprezę, Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi od czwartku do soboty bezpłatną linię autobusową. Jej trasa będzie wiodła przez ścisłe centrum miasta – od Centrum Przesiadkowego Sądowa, m.in. przez Dworzec oraz ulicami Francuską i Jagiellońską, do przystanku Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy.

Najbliższym przystankiem dla uczestników koncertów będzie Muchowiec Droga do Lotniska. Bezpłatne autobusy będą kursować od ok. godz. 17.30 do ok. godz. 3. Największa częstotliwość połączeń ma być po zakończeniu koncertów – wówczas autobusy będą odjeżdżać w kierunku CP Sądowa co 10 minut.

Wraz z uruchomieniem specjalnych połączeń, ZTM wprowadza zmianę na linii 110. Autobusy te nie będą od 23 do 25 maja obsługiwać przystanków Muchowiec Park i Muchowiec Korty Pętla.

Juwenalia slaskie 2023

Może Cię zainteresować:

Juwenalia Śląskie 2024 od 21 maja w Katowicach. Korowód studentów przez miasto, koncerty na Muchowcu

Autor: Katarzyna Pachelska

21/05/2024

Bogusław Molecki

Może Cię zainteresować:

Dr Bogusław Molecki: Na terenie Metropolii ludzie nie widzą powodu, by przenieść się z aut do transportu zbiorowego

Autor: Michał Wroński

06/12/2022

Ryszard koziolek

Może Cię zainteresować:

Wybory rektora Uniwersytetu Śląskiego rozstrzygnięte. Uczelnią przez kolejne cztery lata pokieruje prof. Ryszard Koziołek

Autor: Redakcja

16/04/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon