Juwenalia Śląskie 2024 od 21 maja w Katowicach. Korowód studentów przez miasto, koncerty na Muchowcu

Dzisiaj, we wtorek 21 maja, rozpoczną się Juwenalia Śląskie 2024. Tradycyjnie pierwszą atrakcją jest korowód studentów przez centrum Katowic. Od czwartku do soboty za to odbędą się koncerty na Muchowcu.

Przed nami kolejna edycja Juwenaliów Śląskich. Podobnie jak w ubiegłych latach, w tym roku również nie zabraknie wielkiego korowodu studentów, oficjalnego Before Party oraz koncertów w Katowickim Parku Leśnym na Muchowcu.

Juwenalia Śląskie mają długą oraz bogatą historię. Korzenie studenckiego święta sięgają pierwszej połowy lat 90. Choć zmieniają się atrakcje i aktualne trendy muzyczne, to niezmienne jest ogromne zainteresowanie wydarzeniem i każdego roku przyciąga ono tłumy młodych ludzi.

Tegoroczna edycja Juwenaliów Śląskich zaplanowana jest od wtorku 21 maja. Tradycyjnie wydarzenie rozpocznie przemarsz wielkiego korowodu studentów, podczas którego nastąpi symboliczne przekazanie kluczy do miasta pod Pomnikiem Powstańców Śląskich.


Kolejny dzień to moc wrażeń i emocji, taneczne pokazy, muzyka do której nogi same tańczą i oczywiście zabawa do późnych godzin nocnych, czyli ALFA DELTA PI – Oficjalne Before Party!

Największe katowickie Garden Party (23-25 maja) odbędzie się w Katowickim Parku Leśnym na Muchowcu. Dwie sceny, strefy gastronomiczne, magiczna chill zone, gry i zabawy oraz strefa artystyczna wypełnią przestrzenie Parku. Przewodnikami tej niezwykłej, sensorycznej podróży będą najlepsi wokaliści, songwriterzy, raperzy i dj-e.

Wśród gwiazd, które zadbają o muzyczne doznania są:

Gibbs,

Chiavas,

The Dumplings,

Merry Spolsky,

Bletka,

Opał,

Bryska,

Guzior,

Janusz Walczuk,

Lordofon,

Inee,

Hubert.,

Vito Bambino!

Bilety dostępne są na stronie Biletomat.pl Karnety na koncerty na Muchowcu kosztują 105 zł (studenci), 149 zł (reszta świata). Jednodniowe: 59 zł (studenci), 79 zł (reszta świata).

Kwartał Dworcowa Katowice Wizualizacja

Może Cię zainteresować:

Tak będzie wyglądać Kwartał Dworcowa - nowa inwestycja w Katowicach, połączona z rewitalizacją kolejowych kamienic

Autor: Katarzyna Pachelska

20/05/2024

Kamienica mcdonalds katowice

Może Cię zainteresować:

Restauracja McDonald's powstaje przy katowickim Rynku. Trwa remont zabytkowej kamienicy na rogu z al. Korfantego

Autor: Katarzyna Pachelska

17/05/2024

Poczta Główna Katowice

Może Cię zainteresować:

Poczta Polska dalej się zwija. Tym razem likwiduje najstarszą placówkę w Katowicach

Autor: Daniel Lekszycki

15/05/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon