Policja zatrzymała kiboli GKS-u. Jeden z nich wtargnął na murawę

Kibole GKS-u wtargnęli na teren imprezy masowej. Jeden z nich wbiegł na murawę boiska i do budynku klubowego. Zostali zatrzymani. Policja identyfikuje teraz osoby, które w trakcie meczu odpaliły materiały pirotechniczne.

Podczas meczu GKS Katowice i Stali Rzeszów na stadionie przy ul. Bukowej, który odbył się w poniedziałek, 8 czerwca, dwóch kibiców GKS-u Katowice, pomimo tego, że nie zostali wpuszczeni na stadion wtargnęli na teren imprezy masowej, wchodząc na sektor stadionu.

– 40-latek wspólnie z 31-letnim kolegą wtargnęli na teren imprezy masowej – informuje katowicka policja. – Zostali zatrzymani przez katowickich policjantów.

27-latek wbiegł na murawę boiska

Kolejny z zatrzymanych to 27-latek, który wbiegł na murawę boiska i pobiegł do budynku klubowego. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma aktualny zakaz wstępu na imprezy masowe, który obowiązuje go aż do 2023 roku.

Badanie alkomatem wykazało, że wszyscy trzej mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Mieli od ponad półtora do blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie Katowicka Policja będzie również wyjaśniać, jak mężczyzna pomimo zakazu stadionowego dostał się na sektor kibiców i uczestniczył w imprezie masowej. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

– Po wytrzeźwieniu zostaną przeprowadzone z nimi czynności procesowe. Niestety, to nie jedyne incydenty, do których doszło podczas poniedziałkowego spotkania. W trakcie meczu, który zgromadził prawie 2 tys.. kibiców, pseudokibice katowickiej drużyny odpalili materiały pirotechniczne. Chwilę przed tym rozłożyli tzw. sektorówkę, by ukryć osoby, które odpaliły race – informuje policja.

fot. Komenda Miejska Policji w Katowicach

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon