Policyjny pościg po Katowicach za kierowcą skody fabii, który przekroczył dozwoloną prędkość o 14 km/h

Katowicka policja, tak jak policja w całej Polsce, prowadziła w piątek 19 maja 2023 r. akcję "Prędkość". Chcąc nie chcąc stróże prawa musieli sami przekroczyć limity, goniąc kierowcę fabii, który nie chciał się zatrzymać do kontroli, mimo że przekroczył dozwoloną prędkość zaledwie o 14 km/h, więc ewentualna kara nie byłaby taka dotkliwa. Okazało się, że uciekinier miał powody, by ruszyć z kopyta na widok policjantów.

Śląska Policja
Policja katowice kontrola

Katowiccy policjanci podsumowali akcję "Prędkość" w mieście. Wzmożone kontrole kierowców przekraczających dozwolone limity odbyła się w piątek 19 maja. Stróże prawa ujawnili aż 294 przekroczenia dopuszczalnej prędkości. 6 kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h stracili uprawnienia do kierowania pojazdami.

Skodą fabią uciekał przed policją ulicami Katowic

Przy okazji tych działań, policjanci byli zmuszeni do podjęcia pościgu za mężczyzną, który jechał skodą fabią i nie zatrzymał się do kontroli. Co ciekawe, przekroczył on dozwoloną prędkość zaledwie o 14 km/h, jadąc 84 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 70.

Pomimo wydanego przez umundurowanego policjanta polecenia do zatrzymania się do kontroli przy użyciu tarczy do zatrzymywania pojazdów, kierujący na widok patrolu wcale nie zwolnił a przyspieszył i podjął ucieczkę. Jechał agresywnie w kierunku dzielnicy Ligota.

Policjanci podjęli pościg za uciekającym kierowcą skody, używając sygnałów uprzywilejowania. Samochód został finalnie zatrzymany poprzez zablokowania drogi radiowozem.

Kierowca miał sporo na sumieniu

W trakcie policyjnych czynności okazało się, że 33-letni kierujący miał sporo powodów, oprócz przekroczenia prędkości, by chcieć umknąć przed policjantami. Nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, jego pojazd nie miał ważnych badań technicznych, a on i jego pasażer nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Teraz 33-latek odpowie nie tylko za popełnione wykroczenia, ale również za przestępstwo, jakim jest niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego. Zgodnie z art 178 b kodeksu karnego, kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Zlosliwy kierowca katowice 1

Może Cię zainteresować:

Złośliwie zahamował tuż przed tirem na ul. Chorzowskiej w Katowicach. Okazało się, że nie powinien prowadzić auta

Autor: Katarzyna Pachelska

18/05/2023

Nowe radiowozy katowice 01

Może Cię zainteresować:

Miasto Katowice kupiło policji 4 radiowozy kia ceed za w sumie 600 tysięcy złotych

Autor: Katarzyna Pachelska

13/05/2023

Pieniadze

Może Cię zainteresować:

Katowice. Kobieta wyrzuciła przez balkon oszczędności życia. Prosto w ręce oszusta

Autor: Katarzyna Pachelska

10/05/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon