Złośliwie zahamował tuż przed tirem na ul. Chorzowskiej w Katowicach. Okazało się, że nie powinien prowadzić auta

Wyjątkowo głupie i złośliwe zachowanie na ulicy będzie go kosztowało dużo pieniędzy. Przy okazji może stracić prawo jazdy. "Drogowemu szeryfowi" z Chorzowa, który złośliwie zahamował tuż przed tirem na ul. Chorzowskiej w Katowicach grozi do 30 tys. zł grzywny. Zobaczcie to na wideo.

Zlosliwy kierowca katowice 1

Na skrzynkę Stop Agresji Drogowej do policjantów z katowickiego komisariatu VII trafiło nagranie z Katowic, konkretnie z ulicy Chorzowskiej.

Widać na nim, jak osoba kierująca volkswagenem po zmianie pasa ruchu z lewego na prawy bez powodu, celowo zaczęła hamować przed samochodem ciężarowym, o mało nie doprowadzając do kolizji. Na koniec wykonała w kierunku znajdującego się za nim kierowcy obraźliwy gest.

Mundurowi z Katowic ustalili, że za kierownicą volkswagena siedział 42-letni mieszkaniec Chorzowa. A nie powinien, bo nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Prawo jazdy stracił za jazdę pod wpływem alkoholu.

Teraz chorzowianin nie tylko odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, tamowanie i utrudnianie ruchu, ale też za jazdę bez wymaganych uprawnień. Policjanci skierowali przeciwko 42-latkowi wniosek o ukaranie do sądu. Za popełnione wykroczenia grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i nawet do 30 tysięcy złotych grzywny.

- Bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego, a wszystkich powinna cechować wyrozumiałość, kultura i wzajemny szacunek. Drogowa agresja, brawura i lekceważenie przepisów często prowadzą do zagrożenia bezpieczeństwa i ludzkich tragedii. Coraz większy sprzeciw wobec piratów drogowych wykazują inni uczestnicy ruchu drogowego, którzy reagują i zarejestrowane nagrania niebezpiecznych zachowań przesyłają na przygotowaną do tego skrzynkę Stop Agresji Drogowej - mówią katowiccy policjanci.
Droga rowerowa katowice gospodarcza

Może Cię zainteresować:

Rowerem na Dolinę Trzech Stawów z Nikiszowca i Giszowca – zakończenie budowy drogi rowerowej wzdłuż ul. Gospodarczej

Autor: Redakcja

17/05/2023

Remont wiadukt ligocka kepowa 07

Może Cię zainteresować:

Zaczął się remont wiaduktu nad torami w ciągu ul. Ligockiej. Wprowadzono ruch wahadłowy, ale drogowców nie widać

Autor: Katarzyna Pachelska

16/05/2023

Nowe radiowozy katowice 01

Może Cię zainteresować:

Miasto Katowice kupiło policji 4 radiowozy kia ceed za w sumie 600 tysięcy złotych

Autor: Katarzyna Pachelska

13/05/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon