Pomnik Trudu Górniczego będzie miał konkurencję. W Dolinie Trzech Stawów powstanie nowy pumptrack

Katowicki Zakład Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na wykonanie robót budowlanych związanych z budową toru pumptrack w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Będzie on dostosowany do jazdy na rowerze, hulajnodze oraz rolkach. To kolejny projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego.

W Dolinie Trzech Stawów Katowice powstanie nowy pumptrack. Przypomnijmy, że do celów wyczynowej jazdy po przeszkodach na rolkach, desce czy hulajnodze służy od dawna teren przy Pomniku Trudu Górniczego przy ul. Pułaskiego. Teraz pomnik będzie miał konkurencję.

Powstaną w sumie dwa pumptracki - dla początkujących i dla średniozaawansowanych

W ramach zadania objętego przetargiem zostanie wykonane ukształtowanie terenu pod tor rowerowy, a także roboty polegające na wyrównaniu i utwardzeniu powierzchni gruntu. Na skarpach toru pojawi się trawa z rolki. Dodatkowo będą również urządzenia małej architektury – ławki, kosze oraz stojaki rowerowe. W ramach inwestycji powstaną w sumie nawet dwa tory pumptrack – minipumptrack dla dzieci i początkujących oraz easy pumptrack dla średniozaawansowanych. Kwota, jaką ZZM planuje przeznaczyć to ponad 760 tys. zł. Oferty można zgłaszać do 22.08. Wybrany wykonawca będzie miał niecałe 6 miesięcy na wykonanie zadania.

- Teren, na którym znajdzie się pumptrack obecnie jest płaskim terenem zielonym przy stawie Łąka, z alejką asfaltową od strony południowej i zachodniej. Nowy pumptrack da użytkownikom możliwość obycia się z rowerem oraz rolkami i hulajnogą – będą mogli w tym miejscu bezpiecznie się uczyć jazdy na nich. Na etapie oceny wniosku do Budżetu Obywatelskiego wskazaliśmy, że zadanie to będzie realizowane w trybie dwuletnim. Mamy już dokumentację projektową teraz czas na prace budowlane – mówi Mieczysław Wołosz, dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach. - Pumptrack będzie stanowił ciekawe uzupełnienie bogatej już oferty Doliny Trzech Stawów – dodaje dyrektor.

Minipumptrack będzie przeznaczony dla użytkowników z młodszej grupy wiekowej oraz mniej zaawansowanych. Powierzchnia będzie utwardzana, z mieszanki mineralno-asfaltowej. Długość minipumptracka wyniesie 32 m, a szerokość 1,5 m. Natomiast easy pumptrack będzie przeznaczony dla użytkowników bardziej zaawansowanych – będzie miał nieregularny kształt z dużą ilością przeszkód. Długość tego toru będzie wynosić 243 m, a szerokość 1,7 m.

Warto przypomnieć, że podobny obiekt działa m.in. na Osiedlu Witosa. To inwestycja oddana do użytku w 2016 roku przy ul. Grabskiego, nieopodal kortów tenisowych, która również została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Ulica kozielska katowice

Może Cię zainteresować:

Demontują, montują, przemalowywują. Od 7 sierpnia kontynuacja zmiany oznakowania pionowego i poziomego na ulicach w Katowicach

Autor: Katarzyna Pachelska

06/08/2023

Plac zabaw wiezowa 01

Może Cię zainteresować:

Skromny plac zabaw w Katowicach zmieni się w wypasiony. Przy ul. Wieżowej będą skałka wspinaczkowa, "tyrolka", bramka do piłki nożnej

Autor: Katarzyna Pachelska

10/07/2023

Zielony budzet katowice 02

Może Cię zainteresować:

Katowice wydadzą prawie milion złotych na nowe łąki kwietne i zielone strefy

Autor: Katarzyna Pachelska

04/08/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon