Powstała zbiórka na poszkodowanych w wybuchu gazu w kamienicy w Katowicach Szopienicach

Grzegorz Siemko z Dąbrowy Górniczej założył zbiórkę na rzecz osób poszkodowanych w wybuchu gazu w Katowicach Szopienicach.

Nie minęły trzy godziny od wybuchu gazu w kamienicy przy ul. Bednorza w Katowicach Szopienicach, a już założono zbiórkę na rzecz osób poszkodowanych w tym zdarzeniu.

Wybuch gazu w kamienicy w Katowicach Szopienicach

Przypomnijmy, że w piątek, 27 stycznia 2023 r. tuż przed godziną 9 rano doszło do wybuchu w czterokondygnacyjnym budynku mieszkalnym przy ulicy Bednorza. Kamienica uległa częściowemu zawaleniu. Z kamienicy ewakuowano 7 osób, z których 5 trafiło do szpitala na obserwację. Pod gruzami prawdopodobnie znajduje się 1 osoba - trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza.

Ucierpiały również okoliczne budynki, wybite okna m.in. pustej w okresie ferii szkole...

Więcej: Wybuch gazu w Katowicach - Szopienicach. Budynek mieszkalny się zawalił. W środku byli ludzie

Zrzutka na poszkodowanych w wybuchu

Już o godzinie 11 na portalu zrzutka.pl była założona zbiórka pieniędzy na poszkodowanych w wybuchach - link zrzutka.pl. Założyła ją Społeczna grupa Akademia Dobrych Pomysłów, reprezentowana przez strażaka z Dąbrowy Górniczej, Grzegorza Siemko, niejako specjalistę od zrzutek, bo był też inicjatorem zbiórek na porywacza tramwaju z Katowic: Zrzutka na pomoc prawną dla 25-letniego "porywacza" tramwaju. "8 lat to sporo za spełnienie marzenia z dzieciństwa" czy na poszkodowanych w wybuchu gazu w Szczyrku.

"Prosimy o wsparcie i udostępnianie. W związku z tragiczną sytuacją działamy natychmiastowo. Dziękujemy" - pisze na Facebooku

O godz. 12:50 było zebranych 140 zł. Cel został ustawiony na 1 zł.

Czy poszkodowani w ogóle chcą tej pomocy? - zapytaliśmy Grzegorza Siemko. - Tam jest tylu poszkodowanych, że zapewne ktoś nie odmówi tej pomocy - odpowiedział. - Nasza społeczna grupa organizuje taką pomoc już kolejny raz i wiemy, że każda forma pomocy jest w takich tragediach potrzebna - dodaje.
Wybuch gazu w Katowicach Szopienicach

Może Cię zainteresować:

Wybuch gazu w Katowicach - Szopienicach. Budynek mieszkalny się zawalił. W środku byli ludzie

Autor: Arkadiusz Nauka

27/01/2023

Strażacy szopienice

Może Cię zainteresować:

Strażacy z Katowic najbardziej zapracowani w całej Polsce. 2735 wyjazdów do zdarzeń w 2022 roku

Autor: Katarzyna Pachelska

25/01/2023

Lokomotywownia Katowice Szopienice

Może Cię zainteresować:

PKP chce wyremontować obrotnicę lokomotywowni w Katowicach

Autor: Patryk Osadnik

24/01/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon