Powstanie darmowy parking w Katowicach. Sprawdź, gdzie

Wyczekiwany przez mieszkańców Katowic parking w końcu powstanie. Poznaliśmy datę zakończenia inwestycji.

Budowa nowego parkingu, Katowice - Podlesie (materiały prasowe)
Budowa nowego parkingu, Katowice - Podlesie

W pierwszym kwartale 2022 roku przy stacji kolejowej Katowice – Podlesie powstanie parking na łącznie 51 miejsc, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Skorzystać z niego będzie można całkowicie za darmo.

Wiata rowerowa z budżetu obywatelskiego

Nie tak dawno temu, przy tej stacji stanęła wiata rowerowa, której budowa została zgłoszona jako jedna z propozycji w ramach budżetu obywatelskiego.

Rozwiązanie to wpisuje się w naszą koncepcję zrównoważonego transportu. Pasażerowie komunikacji publicznej oczekują dziś nie tylko nowoczesnych środków transportu, ale także komfortowych miejsc, w których będą się przesiadać i czekać na kolejne połączenia. Takie warunki zapewniają dziś centra przesiadkowe Sądowa, Ligota, Brynów i Zawodzie – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Budowa nowego parkingu w Katowicach

Za budowę parkingu będzie odpowiedzialny Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach. Prace już trwają – teren pod inwestycję został już przygotowany i niebawem ruszy kolejny etap. A w planach jest przełożenie kolidującego uzbrojenia podziemnego, wykonanie odwodnienia projektowanego parkingu oraz realizacja zakresu drogowego projektu.

Szacuje się, że całość inwestycji wyniesie 244 tysiące złotych i ma zostać zakończona w pierwszym kwartale 2022 roku.

Katowice bardzo starają się upłynnić ruch drogowy w mieście. Jednym z pomysłów na jego rozładowanie są centra przesiadkowe, które umożliwiają sprawne skorzystanie z komunikacji miejskiej. Dojazd do centrum miasta za pośrednictwem transportu publicznego to nie tylko oszczędność czasu oraz paliwa, ale i dbałość o środowisko. W ostatnim czasie wybudowano kilka sfer, w których można przesiąść się z samochodu czy roweru na tramwaj/autobus/pociąg.

Centra przesiadkowe w Katowicach:

  • Park and Ride (Katowice – Ligota)
  • Międzynarodowy Dworzec Autobusowy (Katowice ul. Sądowa)
  • Centrum Przesiadkowe (Katowice – Zawodzie)
  • Centrum Przesiadkowe (Katowice – Brynów)

Projekt nowego domu kultury na osiedlu Witosa jest już gotowy. Powstanie także park (ZDJĘCIA)

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon