Pożar dachu domu w zabudowie bliźniaczej w Katowicach. Konieczna była ewakuacja lokatorów

Dzisiaj, w czwartek 23 lutego 2023 r. doszło do pożaru dachu w domu w zabudowie bliźniaczej w Katowicach. Konieczna była ewakuacja lokatorów z jednego segmentu domu.

Dzisiaj, w czwartek 23 lutego 2023 r. po godzinie 14 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach zadysponował zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Katowicach Szopienicach do pożaru dachu w domu jednorodzinnym przy ulicy Górniczego Stanu w dzielnicy Giszowiec. Na miejsce skierowano również zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej I PSP Katowice i JRG 3 Katowice.

- Doszło do pożaru dachu na powierzchni około 4 metrów kwadratowych. Dosyć szybko, bo zaraz po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów Państwowej Straży Pożarnej, pożar został zlokalizowany - relacjonuje kapitan Rafał Gruszka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. - Jeszcze przed przybyciem strażaków z budynku objętego pożarem ewakuowały się dwie osoby. Jako że był to segment bliźniaczy, z drugiej części budynku strażacy ewakuowali kolejne dwie osoby, by nie były one narażone na ewentualne gazy pożarowe - dodaje kapitan Gruszka.

Na szczęście pożar objął niewielką powierzchnię dachu. Nie było też osób poszkodowanych. Obecnie (godz. 16:14) trwa dogaszanie oraz przekazanie miejsca zdarzenia.

Sarny w kanalach cieplowniczych katowice 3

Może Cię zainteresować:

Sarny hasały w kanałach ciepłowniczych elektrociepłowni w Katowicach. Uratowali je strażacy

Autor: Katarzyna Pachelska

23/02/2023

Pozar mieszkania Katowice Gnieznienska 1

Może Cię zainteresować:

Nocny pożar mieszkania w Katowicach przy ul. Gnieźnieńskiej. Mężczyzna poparzony. Dwie inne osoby, w tym 6-miesięczne dziecko odwieziono do szpitala

Autor: Katarzyna Pachelska

16/02/2023

Złodziej katalizatorów Katowice

Może Cię zainteresować:

Złodziej katalizatorów zatrzymany. W Katowicach w jeden weekend ukradł te elementy z trzech samochodów

Autor: Katarzyna Pachelska

22/02/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon