Złodziej katalizatorów zatrzymany. W Katowicach w jeden weekend ukradł te elementy z trzech samochodów

Dla niego średni zarobek, dla właścicieli samochodów - wielki kłopot. Jednak 29-letni złodziej nie zawahał się ukraść katalizatory z trzech aut w Katowicach Ligocie. I to w jeden weekend!

Śląska Policja
Złodziej katalizatorów Katowice

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i ogniwa wywiadowczego katowickiej komendy zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież katalizatorów. Zatrzymany tylko w ciągu weekendu ukradł elementy układu wydechowego z trzech samochodów. Do kradzieży doszło w katowickiej dzielnicy Ligota-Panewniki.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Za kradzieże katalizatorów, do których się przyznał, grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci przypominają, że katalizatory samochodowe, również ze starszych aut, osiągają wysokie ceny z uwagi na występujące w nich rzadkie metale szlachetne. Dlatego przestępcy decydują się często na bardzo zuchwałe kradzieże, nawet pod oknami domów właścicieli lub na ruchliwych parkingach. Dysponując akumulatorowymi elektronarzędziami, wycięcie spod auta katalizatora nie zajmuje im wiele czasu. Dlatego tak ważne jest właściwe zabezpieczenie samochodu.

Co radzą katowiccy policjanci?

  • Jeśli nie dysponujemy garażem, czy zamykanym terenem, starajmy się parkować swój wóz w miejscu dobrze oświetlonym w nocy, unikając miejsc odludnych.
  • Jak zawsze w różnych sytuacjach, interesujmy się podejrzanymi zachowaniami, które zauważamy.
  • W przypadku kradzieży katalizatorów, z pewnością sygnałem do nabrania podejrzeń będzie osoba leżąca pod autem, spod którego rozlegają się odgłosy cięcia.
  • Nie musimy sami reagować - wystarczy, że zadzwonimy na numer alarmowy 112 i zasygnalizujemy nietypową sytuację, aby najbliższy patrol zjawił się w okolicy.
Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Może Cię zainteresować:

Napadli na młodego mężczyznę, który zasnął na dworcu w oczekiwaniu na autobus. Kobiecie i jej dwóm kolegom grozi do 12 lat za kratkami

Autor: Redakcja

21/02/2023

Osiedle TBS Katowice Giszowiec 7

Może Cię zainteresować:

Wyjątkowe osiedle TBS w Katowicach. Nie dość, że składa się z domków, to jeszcze mieszkania są do kupienia, a nie na wynajem

Autor: Katarzyna Pachelska

17/02/2023

Katowice 1993 rok 14

Może Cię zainteresować:

Katowice, rok 1993. 30 lat temu, a jakby inny świat. Zobaczcie niepublikowane zdjęcia ze szwajcarskiego archiwum

Autor: Katarzyna Pachelska

15/02/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon