Pożar w Katowicach. Wybuchł nad ranem 26 czerwca 2024 r. Altana na ogródkach działkowych spaliła się doszczętnie

Dzisiaj, w środę 26 czerwca 2024 r. nad ranem w Katowicach wybuchł pożar. Altana na terenie ogródków działkowych spaliła się doszczętnie. To kolejny pożar altany w ostatnich dniach w Katowicach.

Jeśli mieszkańcy Brynowa i Załęskiej Hałdy słyszeli nad ranem syreny wozów strażackich, to zapewne z pojazdów wezwanych do pożaru altany znajdującej się przy ul. Załęska Hałda.

Pożar altany przy ul. Załęska Hałda

Jak informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, dzisiaj, w środę 26 czerwca 2024 r. o godz. 3.53 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Katowicach otrzymało zgłoszenie o pożarze altany na ul. Załęska Hałda. To teren ogródków działkowych.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy z Jednostki Ratownicza-Gaśniczej 2 oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej 3. Na szczęście nie było osób poszkodowanych w tym pożarze. Altana całkowicie spłonęła.

Kolejny nocny pożar altany w Katowicach

To już drugi nocny pożar altany w ostatnich 7 dniach w Katowicach. W sobotę 22 czerwca 2024 r. o godz. 3:30 do pożaru altany na terenie ogródków działkowych doszło przy ul. Górniczego Dorobku w pobliżu osiedla Nikiszowiec. Na miejsce wezwano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Katowicach Szopienicach.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon