Premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w Europejskim Forum Przyszłości na Stadionie Śląskim

Za tydzień, w środę 6 października 2021 r., na stadionie Śląskim w Chorzowie rozpocznie się Europejskie Forum Przyszłości. Obecność w pierwszym dniu tego wydarzenie potwierdził premier Mateusz Morawiecki.

KPRM
Premier Mateusz Morawiecki

Pierwsza edycja Europejskiego Forum Przyszłości (EFP) odbędzie się w dniach 6-8 października 2021 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Poświęcona będzie najważniejszym wyzwaniom cywilizacyjnym, społecznym i gospodarczym współczesnego świata i Górnego Śląska.

- Przed nami dekada niezwykle dynamicznych przemian, które będą miały wpływ na niemal każdą sferę naszego życia. Naszą ambicją jest stworzenie platformy dla stałego, cyklicznego dialogu z udziałem wybitnych osobistości ze świata polityki, gospodarki i nauki na tematy o istotnym znaczeniu dla Europy, Polski i oczywiście województwa śląskiego – tłumaczą organizatorzy forum.

EFP, czyli trzy dni dyskusji o przyszłości

EFP to trzy dni dyskusji i szereg wydarzeń towarzyszących, które odbędą się pod patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Parlamentu Europejskiego. Premier Polski weźmie udział w pierwszy dniu wydarzenia. W środę (6 października 2021 r.). uczestnicy forum będą debatować m.in. o barierach, wyzwaniach i celach Europy, a także o elektromobilności oraz o cyfrowej przyszłości tego kontynentu.

- Wydarzeniu będą towarzyszyć debaty oksfordzkie z udziałem uczniów szkół średnich z województwa śląskiego, a dzień zakończy uroczysta gala w Filharmonii Śląskiej z wręczeniem nagród i spektakularnie innowacyjnym koncertem, w którym soliści-hologramy zagrają na żywo z orkiestrą – dodają organizatorzy EFP.

Drugi dzień Europejskiego Forum Przyszłości (7 października 2021 r.) poświęcony będzie przede wszystkim specjalnym strefom ekonomicznym. Tego dnia odbędzie się m.in. uroczysta gala 25-lecia Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz finał konkursu dla startupów, organizowanego razem z akceleratorem Plug and Play, w którym pula nagród wynosi 150 tys. zł.

Ostatni dzień forum (8 października 2021 r.) zdominuje dyskusja o europejskim transporcie kolejowym, którą zwieńczy uroczysty jubileusz 10-lecia Kolei Śląskich. Jako wydarzenie towarzyszące odbędzie się także Konferencja Śląskiego Klastra Lotnczego. Tego dnia na Stadionie Śląskim odbędzie się także turniej kwalifikacyjny CS:GO do Narodowej Drużyny Esportu.

- Wierzę, że Europejskie Forum Przyszłości będzie znakomitą okazją do wymiany doświadczeń i kreowania rozwiązań. Województwo Śląskie, jako Europejski Region Przedsiębiorczości, stawia sobie ambitne cele w zakresie gospodarki i nowoczesnych technologii – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, który jest inicjatorem EFP.

Osoby zainteresowane udziałem w Europejskim Forum Przyszłości mogą się bezpłatnie rejestrować na wydarzenie na stronie www.efp-silesia.pl.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon