Projekt Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med. Silesia w Zabrzu otrzymał dofinansowanie

Projekt dla Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med. Silesia w Zabrzu otrzymał dofinansowanie. Kwota to ponad 45 mln zł, w tym 3,7 mln zł pochodzi z funduszu Unii Europejskiej.

Projekt Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med. Silesia w Zabrzu otrzymał dofinansowanie

Przedmiotem projektu jest rozwój infrastruktury poprzez modernizację Banku Tkanek i Komórek oraz utworzenie nowych stanowisk laboratoryjnych.

Medycyna jest atutem województwa śląskiego. Rozwijając infrastrukturę medyczną wzmacniamy ten potencjał. Działania podejmowane przez Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia w Zabrzu wpisują się w strategię rozwoju województwa śląskiego. Przekazując 3,7 mln zł z funduszy europejskich na stworzenie Centrum Badawczego Medycyny Spersonalizowanej i Bioregeneracji dajemy impuls do dalszego rozwoju tego innowacyjnego podmiotu. Gratuluje prof. Marianowi Zembali i całemu zespołowi – mówi marszałek Jakub Chełstowski.

W ramach projektu powstanie Centrum, które będzie stanowić kluczową dla regionu infrastrukturę badawczą, co pozwoli na realizację planu badań wpisującego się w światowe trendy naukowe i jednocześnie realizującego najpilniejsze potrzeby naukowo-społeczne regionu i kraju.

Efektem projektu będzie zwiększenie poziomu urynkowienia działalności badawczo-rozwojowej w oparciu o infrastrukturę badawczą Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia pozwalającą na realizację unikatowych w skali kraju i Europy badań, w tym:

  • rozwijanie innowacyjnych technologii materiałowych w zakresie medycyny regeneracyjnej i spersonalizowanej z wykorzystaniem bio-druku i druku 3D
  • rozwijanie nowych technologii medycznych w obszarze lab. genetycznych w możliwością prowadzenia badań nad lekami z wykorzystaniem mRNA
  • adaptacja banku tkanek i komórek do obecny wytycznych Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego (GIF)
  • nowoczesna pracownia histologiczna

fot. Śląskie. Pozytywna Energia/fb

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Tytuł Honorowy Obywatel Miasta Katowice otrzymał Piotr Uszok fot Sławomir Rybok

Piotr Uszok Honorowym Obywatelem Katowic

KAS

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej grożą protestem

Posłanka Monika Rosa

Rekordowe podwyżki cen energii uderzą w nas wszystkich

Premier Mateusz Morawiecki

23 mld złotych ma do rozdania samorządom rząd

Jakub Chełstowski

Pensja marszałka Jakuba Chełstowskiego poszła w górę

Jacek Sasin i Piotr Pyzik

Piotr Pyzik z PiS został nowym wiceministrem ds. górnictwa

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka