Przemysław Koperski o koalicji Nowej Lewicy z PiS w Sejmiku: Samorządy powinny się samorządzić

Gabriela Łacna i Rafał Porc będą mogli wrócić Nowej Lewicy? Radni Sejmiku Województwa Śląskiego zrezygnowali z powodu cichej koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. - Na pewno trzeba rozmawiać, szukać wspólnego mianownika - powiedział poseł Przemysław Koperski na antenie Radia Piekary.

Poseł Przemysław Koperski Nowa Lewica

Cicha koalicja Nowej Lewicy z Prawem i Sprawiedliwością w Sejmiku Województwa Śląskiego trwała wiele miesięcy. Radni Gabriela Łacna i Rafał Porc zgadzali się z rządzącymi województwem niemal we wszystkim. Akceptowali kolejne budżety etc.

Ostatecznie oboje podjęli decyzję o rezygnacji z członkostwa w Nowej Lewicy. Czy wrócą jeszcze do partii?

- Wszystko jest możliwe. Na pewno trzeba rozmawiać, szukać wspólnego mianownika, dialogu. Warto, żeby poważna partia lewicowa miała swoich przedstawicieli w sejmiku - powiedział we wtorek, 22 lutego, poseł Nowej Lewicy Przemysław Koperski na antenie Radia Piekary.

Przemysław Koperski: Samorządy powinny się samorządzić

Poseł Przemysław Koperski przyznał, że z żalem przyjął informację o rezygnacji radnych z członkostwa w Nowej Lewicy.

- Samorząd to samorząd. Tutaj decyduje się o tym, czy środki finansowe mają trafić na remont szpitala, nową drogę, szkołę albo uruchomienie linii autobusowej. Tutaj nie decyduje się o tym, kto trafi do Trybunały Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, nie uchwala się prawa ogólnopolskiego (…) Samorządy powinny się samorządzić - ocenił.

W jego ocenie na poziomie samorządu możliwa jest koalicja z Prawem i Sprawiedliwością.

- Jako samorządowiec przeżyłem kilku starostów, jeden nawet pozwał mnie do sądu, a ja i tak głosowałem za budżetem, który przedstawił, bo to był dobry budżet - dodał Przemysław Koperski na antenie Radia Piekary.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon