Przerwano poszukiwania 59-letniego Andrzeja z Katowic. Zbyt trudne warunki w Tatrach

W środę 12 stycznia 2022 r. w Tatrach zaginął mieszkaniec Katowic, 59-letni Andrzej Śmietana. TOPR ogłosił dzisiaj, że zawiesza poszukiwania ze względu na trudne warunki.

TOPR
Zaginiony w Tatrach Andrzej Śmietana

Jak pisaliśmy w piątek, 14 stycznia 2022 r., w Tatrach zaginął mieszkający w katowickim Załężu doświadczony górski turysta, 59-letni Andrzej Śmietana.

Więcej: 59-letni mieszkaniec Katowic zaginął w Tatrach. Szuka go od dwóch dni TOPR

Ostatnie miejsce jego przebywania, potwierdzone w wiadomościach, jakie otrzymała rodzina, to grań Tatr Zachodnich między Wołowcem a Starorobociańskim Wierchem.

W poszukiwania turysty zaangażowało się nie tylko Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, ale też słowacka Horska Zachranna Sluzba. Szukało go kilkudziesięciu ratowników TOPR, ratownicy słowaccy, używając do tego helikopterów, dronów i psów lawinowych.

W piątek 14 stycznia po południu ratownicy znaleźli plecak turysty pod Raczkową Czubą, po słowackiej stronie. Jak pisze portal tatromaniak.pl, według informacji przekazanych przez córkę zaginionego, znajdowały się w nim termosy, sweter i latarka.

Akcję ratowniczą prowadzono również przez cały weekend. Jednak ślad po panu Andrzeju zaginął.

Pod jednym z postów TOPR-u na Facebooku, dotyczących poszukiwań turysty z Katowic, zamieszczono poruszający komentarz:

"Kocham Cię tato, to Twoje najpiękniejsze miejsce na ziemi, nie mogłeś piękniejszego wybrać na ostatnią wędrówkę, tak jak prosiłeś nie martwię się już o Ciebie. Góry na zawsze będą w moim sercu wspomnieniami z Tobą. Tej miłości górskiej nie da się logicznie wytłumaczyć, kocham kocham „Dziękuję i tak”.

Dzisiaj, 17 stycznia 2022 r., TOPR ogłosił, że ze względu na bardzo trudne warunki - w Tatrach wzmaga się silny wiatr, którego prędkość może przekroczyć nawet 145 km/h, akcja poszukiwawcza została przerwana. Ma być wznowiona, gdy pogoda będzie na to pozwalać.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Zaginiony

Zaginął katowiczanin. Wyprowadził się od ojca

Rozbity gang lichwiarzy

Akcja 100 policjantów z całej Polski. Przestępcy bez szans

Bank note 4122078 1920

35 mln zł zwrotu podatku. Katowiccy śledczy rozbili mafię

Nr alarmowy 998 konferencja

Wybierając numer 998 nie połączysz się już ze strażą pożarną

Projekt bez tytułu 2

Zaginął 13-latek z Sosnowca. Trwają poszukiwania

Podziękowania dla katowickich policjantów

Podziękowania dla policjantów z Katowic