Przy ulicy Mysłowickiej w Giszowcu lądował helikopter LPR. Starszy mężczyzna trafił do szpitala

Przy ulicy Barbórki w dzielnicy Giszowiec doszło do niebezpiecznego zdarzenia. 62-letni mężczyzna został użądlony przez pszczołę w język. U starszego katowiczanina doszło do wstrząsu anafilaktycznego. Na miejsce został wezwany Zespół Ratownictwa Medycznego oraz lądował helikopter LPR.

Heliktoper LPR lądował na Giszowcu

Katowice. Mężczyzna został użądlony przez pszczołę w język

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 22 maja 2023 r. W godzinach przedpołudniowych przy ulicy Barbórki 62-letniego mieszkańca Katowic pszczoła użądliła w język. U mężczyzny doszło do wstrząsu anafilaktycznego, czyli szybko rozwijającej się reakcji organizmu na jakiś czynnik, która zagraża życiu.

- Przy ulicy Mysłowickiej lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował mężczyznę w stanie zagrożenia życia do pobliskiego szpitala - wyjaśnia Agnieszka Żyłka, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Miejsce lądowania przy ulicy Mysłowickiej - na wysokości sklepu Biedronka zabezpieczali policjanci. Obecnie nie jest znany stan zdrowia 62-letniego mężczyzny.

Jak postępować w przypadku wstrząsu anafilaktycznego?

W przypadku wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego należy niezwłocznie przerwać narażenie na czynnik, jeżeli jest to użądlenie owada, należy usunąć jego żądło. Następnie dana osoba, jeżeli jest w stanie, musi podać sobie adrenalinę domięśniowo w udo (lub podaje ją inna przeszkolona osoba).

W dalszej kolejności osobę, u której doszło do wstrząsu należy ułożyć w pozycji leżącej z uniesionymi nogami. Po podaniu adrenaliny kolejnym krokiem jest niezwłoczne zawiadomienie pogotowia ratunkowego (pod numerem 112 lub 999). W przypadku zatrzymania oddechu lub krążenia należy podjąć się akcję reanimacyjną, ponieważ zwłoka w oczekiwaniu na przybycie pogotowia może skutkować zgonem danej osoby.

  Wypadek trasa 3

  Może Cię zainteresować:

  Poważny wypadek TiR-a na trasie S1. Kierowca zabrany helikopterem LPR do szpitala

  Autor: Katarzyna Pachelska

  06/03/2023

  Subskrybuj 24kato.pl

  google news icon