Przy ulicy Objazdowej zawalił się pustostan. Budynek zostanie wyburzony

Przy ulicy Objazdowej w Katowicach zawalił się pustostan, który od roku był niezamieszkały. Na miejsce wezwano zastępy straży oraz specjalistyczne grupy poszukiwawcze. W budynku do tej pory nie odnaleziono osób poszkodowanych.

112 Katowice Służby Ratunkowe
Zawalenie pustostanu przy ulicy Objazdowej

W Szopienicach zawalił się pustostan

Do zdarzenia doszło w piątek, 23 czerwca. O godzinie 8.34 do służb wpłynęło zawiadomienie o zawalonym budynku przy ulicy Objazdowej.

- Na skutek gwałtownych ulew i burzy, która przeszła nad regionem doszło do zawalenia się stropu pomiędzy parterem a pierwszym piętrem budynku - wyjaśnia Łukasz Kloc, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Budynek od roku był niezamieszkały. Jednak pomimo tego gruzy zostały przeszukane pod kątem obecności osób trzecich. Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju na ten moment stwierdziła brak osób poszkodowanych.

Natomiast jak przekazał nam Michał Październik, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach obecnie działania prowadzone są przy użyciu sprzętu poszukiwawczego, w tym kamer wziernikowych w celu wykluczenia obecności osób poszkodowanych. Po zakończeniu działań na gruzowisko ponownie zostaną wprowadzone psy.

Po wykluczeniu obecności osób poszkodowanych zgodnie z decyzją powiatowego inspektora nadzoru budowlanego budynek zostanie wyburzony.

Wybuch gazu Katowice-Szopienice

Może Cię zainteresować:

Wybuch na plebanii w Szopienicach. 75-letni lokator usłyszał zarzuty

Autor: Patryk Osadnik

10/03/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon