Przygotowania do ME na Śląskim rozpoczęte. Umowa na organizację mistrzostw podpisana

Po raz pierwszy w dziejach w Polsce odbędzie się impreza lekkoatletyczna tej rangi. W 2028 roku na chorzowską arenę zawitają mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Przygotowania do tego wydarzenia właśnie się rozpoczęły.

Chelstowski karamarinov umowa

Pod koniec maja oficjalnie potwierdzono, że Stadion Śląski zorganizuje mistrzostwa za 7 lat. Dobromir Karamarinov, p.o. prezesa European Athletics mówił wóczas, że chorzowski obiekt stanął na wysokości zadania goszcząc Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce i udowodnił, że jest godnym zaufania partnerem do organizacji tego typu imprez. Sukces zawodów królowej sportu odbywających się na nim od momentu oddania Kotła Czarownic do użytku po modernizacji sprawił, że w ubiegłym roku przyznano mu status Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego.

Teraz przed Stadionem Śląskim stoi wyzwanie przeprowadzenia jednej z najważniejszych imprez lekkoatletycznych na świecie. Wczoraj marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski poinformował na swoim Twitterze o ostatecznym sformalizowaniu decyzji władz European Athletics. Wraz z Dobromirem Karamarinovem podpisano umowę na organizację ME w lekkoatletyce w 2028 r. w Chorzowie.

Wpierw drużynowe, później indywidualne

Jako wydarzenie testowe przed lekkoatletycznymi mistrzostwami Europy w 2027 roku odbędą się na Stadionie Śląskim Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. - Stadion Śląski stał się poważnym konkurentem w rywalizacji o organizację międzynarodowych wydarzeń najwyższej rangi. Jestem z tego bardzo dumny zarówno jako marszałek jak i mieszkaniec Śląska. To pokazuje, że obiekt spełnia wszelkie wymogi i jest doskonale przystosowany do tego, by gościć elitę światowych sportowców - powiedział Jakub Chełstowski.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Mecz piłki ręcznej na Stadionie Śląskim 11 października

Piłka ręczna na Stadionie Śląskim - wyjątkowy mecz

Turniej eliminacyjny w Mysłowicach

Finał piłkarskich zawodów młodzików na Stadionie Śląskim

Stadion Śląski, Chorzów

Mistrzowie olimpijscy z Tokio na Stadionie Śląskim

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 WIDOWNIA 17

Mistrzostwa SILESIA'21. Zobacz czy jesteś na zdjęciach

Znaczek

Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce na znaczkach pocztowych

Stadion slaski

Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce z kibicami. Wstęp za free

Zyrafa

Do lekkoatletycznych mistrzostw świata sztafet...